На Дністрі відкрився перший річковий порт «Раковець» (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

05 Лип, 2015 06:06

На Дністрі відкрився перший річковий порт «Раковець» (ФОТО)

У селі Раковець Городенківського району в суботу, 4 липня, відбулося офіційне відкриття пристані для плотів,байдарок і катерів, які курсують по Дністру. Тут відпочивальники можуть зупинитися на ніч у кемпінгу, прийняти душ, зарядити телефони та похарчуватися.

«Сьогодні ми відкрили порт для всіх, хто подорожує по Дністру, щоб вони мали комфортні умови», – сказав Володимир Мазур, співзасновник порту.

Він зауважив, що кемпінг на березі безкоштовний, також можна орендувати намети. На пристані працює десять осіб.

Як зазначив Мазур, судноплавство на Дністрі було активним до 70-х років, пізніше занепало. Наразі порт у селі Раковець єдиний. Його засновники планують відкрити ще кілька подібних в інших місцях на Дністрі. Сподіваються, що це сприятиме розвитку туризму в районі.

Раковець, за словами Володимира Мазура, для порту обрали тому, що це село є постійною стоянкою корабля «Юрій». Це плоскодонне судно, як відомо, возить туристів по Дністровському каньйону.

Організатори вирішили вручити подарунок капітану першого плота, який пришвартується у порту. Пощастило Володимиру Николайчуку – підприємцю з міста Снятина, який разом з сім’єю та друзями десять років поспіль  влаштовує кількаденні плавання по Дністру.

Він розповів, що пліт, розмірами чотири на десять метрів, спорудив сам. Плавзасіб вміщує до 30 осіб, має спальні місця, шашличницю. У суботу на ньому, крім снятинців, були відпочивальники з Києва та Жешува.

«Рідний край вражає своєю неповторністю, цей каньйон, Дністер, ця природа, її первозданність»,  – сказав Володимир Николайчук, – «Сьогодні ми дізналися про новий кемпінг і зайшли в гості, подорожуючи у черговий раз по Дністру».

На офіційне відкриття порту прийшли мешканці Раковця, виступили місцеві музики та співочий колектив «Коралі». В урочистостях взяли участь представники сільського, районного та обласного керівництва. Не обійшлося без спільної молитви та благословення від священика.

Річковий порт «Раковець» працюватиме з 1 квітня до 1 листопада. У цей період по Дністру ходить корабель «Юрій».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...