На Долинщині будують вітрову електростанцію

Автор: Людмила Баран

19 Гру, 2016 13:16

На Долинщині будують вітрову електростанцію

Поблизу села Шевченкове Долинського району будують вітрову електростанцію. 

Читайте також: Подробиці пожежі на Вороного: франківець стріляв у рятувальників (ФОТО)

Сільський голова Микола Мацалак розповів Galka.if.ua, що всього має бути шість вітряків та одна підстанція. Площа ділянки – 1,75 гектара. Розміщення споруд не завадить обробляти землю.

“Вибрали село Шевченкове, бо там є вітровий коридор. Були дослідження, що сила вітрів тут дозволяє розміщувати електростанцію. Її будівництво було передбачене генпланом”, – сказав Мацалак.

За його словами, інвестора шукали давно, поширювали інформацію про сприятливі умови.  На початку 2016-ого зацікавився інвестор з Німеччини. На громадських слуханнях мешканці заявили, що не проти такого будівництва.  Почалася робота над документацією, восени був виданий дозвіл на будівництво.

Роботи виконує луцька підприємство “Вінд Енерджі”. Зараз залито основу під споруди. Перший вітряк, як припустив Мацалак, почнуть встановлювати у січні-лютому.

Електроенергія, вироблена на станції, йтиме у загальну  мережу. Проте у Шевченковому мають відчути вигоди від цього.  Зокрема, отримувати плату від оренди землі до сільського бюджету.

Також Микола Мацалак розповів, що з інвестором планують підписати угоду про соціально-економічний розвиток села.

“Маю таку ідею, щоб вони допомогли з утепленням будинку культури, встановити там сонячні батареї на даху”, – сказав сільський голова.

У листопаді фотографіямиз місця будівництва поділився користувач “Фейсбуку” Артем Білоцеркович.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...