На фасаді франківського ліцею відкрили анотаційні дошки двом воїнам – Миколі Котку та Петру Грицюшку (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

01 Бер, 2024 16:11

Поділитись публікацією
На фасаді франківського ліцею відкрили анотаційні дошки двом воїнам – Миколі Котку та Петру Грицюшку (ФОТО)

Анотаційні дошки відкрили першого березня на фасаді ліцею №21 ім. Євгена Коновальця. Саме тут навчались полеглі воїни.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт міського голови.

Коли розпочалось повномасштабне вторгнення росії Петро Грицюшко одним із перших пішов захищати Батьківщину, хоч до цього не служив у лавах Збройних сил України. Воїн виконував свій обов’язок працюючи в артилерії. 3 серпня 2022 року брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямі. Загинув захисник 19 вересня 2023 року у місті Оріхів Запорізької області.

Спогадами про воїна поділилася його сестра Людмила:

«Петро мій молодший брат. Ми разом навчалися у 21 школі. В дитинстві він був тихим і спокійним хлопчиком. Тому інколи мені приходилось його захищати. Та два роки назад він пішов нас захищати, захищати свій дім. Він пишався тим, що він українець. А ще більше тим, що він бандерівець. Ми не маємо права опустити руки чи здатися. Ми маємо стояти міцно. Стояти так, як стояли вони».

Микола Котко останні пʼять років проживав і навчався у Відні, але з початком повномасштабного вторгнення прийняв рішення стати на захист України. Був солдатом-штурмовиком в складі третьої окремої штурмової бригади. Микола загинув 4 липня 2023 року біля міста Бахмут Донецької області. Був єдиним сином в сім’ї.

«Микола був чудовою людиною з щирим серцем. З початком війни спершу він вагався, а потім зібрав всю силу і пішов на захист нашої Батьківщини. Він був простим хлопцем, як і всі ви – хто тут стоїть зараз. Тому прошу, аби його загибель не була марною – вчіть історію України, українську мову. Бо без мови не буде народу, а без історії – не буде майбутнього», – так згадує про Миколу Котка його однокласник та побратим Олександр Мельник.

Директорка ліцею Олександра Лесюк підкреслила, що пам’ять про захисників назавжди залишиться в стінах школи, адже тут планують створити музей Героїв.