На фасаді франківського ліцею відкрили анотаційні дошки воїнам Дмитру Луціву та Сергію Савчину (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

20 Кві, 2024 17:30

Поділитись публікацією
На фасаді франківського ліцею відкрили анотаційні дошки воїнам Дмитру Луціву та Сергію Савчину (ФОТО)

19 квітня на фасаді ліцею №16 встановили та освятили анотаційні дошки. Саме у цьому закладі освіті навчалися загиблі на війні Дмитро Луців та Сергій Савчин.

Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт мера Руслана Марцінківа.

Дмитро Луців був звичайним хлопчиком, розповідає його брат Тарас Луців. Пригадує, молодший брат завжди був сміливим та відповідальним, веселим та кмітливим. Саме таким Тарас просить запам’ятати Дмитра.

«Це для кожного з родичів трагедія. Але головне, щоби не забували. Про нас можете забути, про нього – не забувайте. Бо тільки як про нього буде жити пам’ять, тоді він буде жити ще. Головне, щоби ми не знецінювали ці жертви», – каже старший брат загиблого Героя Дмитра Луціва Тарас Луців.

25-річний Сергій Савчин після закінчення школи вступив на навчання до ВПТУ №21, де здобув професію «Виробник художніх виробів з металу». Займався монтажем бруківки, а згодом і виготовленням. За словами матері, Сергій ніколи не цікавився військовою справою. Однак після 2019-го року, підписавши контракт із ЗСУ, почав здобувати військові навички і став десантником.

«Він підписав контракт ще в 19-му році. Нам сказав, що поїхав в Німеччину на роботу, а сам пройшов відбір в десантних військах. Вже нам потім прислав тільки, де він знаходиться. Ми тяжко переживали, але потім прийняли вибір його. Побачили, що це йому почало подобатися, він вдосконалювався. Патріотом не народжуються, ним стають поступово. Людина росте, щось розуміє, бачить і таким він став», – розповідає мати загиблого Героя Сергія Савчина Світлана Паливода.

4 березня 2023 року 25-річний Сергій Савчин загинув поблизу Іванівського Бахмутського району, виконуючи бойове завдання. Обидва захисника Дмитро Луців та Сергій Савчин нагороджені орденами «За мужність» 3 ступеня (посмертно).

«Ми, вчителі, пам’ятаємо їх як звичайних хлопців, учнів, дітей, які любили побігати, поганяти коридорами, футбольними полями, тенісом захоплювалися. Були хороші хлопці, які гарно вчилися, мріяли, любили. Любили працювати, любили трудове навчання, фізкультуру, що і вирішило їх майбутнє. Здобули гарну професію по житті. Сумно сьогодні родичам, сумно сьогодні і нам, важко найти слова втіхи для вас, але, шановні батьки, запевняю Вас, що ми пам’ятатимемо Ваших синів», – зазначив директор ліцею №16 Микола Івануляк.

Як писала “Галка”, у пам’ять про воїна та пластуна Назарія Лугарєва на фасаді ліцею №16 встановили анотаційну дошку.