На форумі у Франківську говорили про енергетичне майбутнє України
15 Гру, 2022 17:03
15 грудня на Міжрегіональному економічному форумі в Івано-Франківську обговорили питання енерго- та екобезпеки.
Читайте також: Мета вимкнень - 12 на 12. На Прикарпатті почнуть залишати без електрики середній і великий бізнес
У рамках чергової дискусійної панелі присутні дискутували про енергобезпеку, альтернативні джерела енергії та екологічну безпеку, пише “Галка”.
За словами заступника голови Львівської ОВА Юрія Бучка, на Львівщині ситуація з енергетикою наразі непроста – область забезпечена на 65% потужності, але тиждень тому ця цифра була ще меншою:
“Зараз Львівщина уже пристосувалася до такої ситуації. Велика кількість підприємств забезпечена альтернативними джерелами енергії, зокрема і генераторами. Якщо коротко, то зараз в області ситуація стабільна, є планові викмнення. Практично з кожним великим споживачем ми працюємо індивідуально. Кожен представник бізнесу має усвідомити ситуацію, яка склалася.
Технічний директор АТ “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник зазначив, що з жовтня робота енергетиків дуже змінилася.
“Якщо раніше ми говорили про те, щоб безперервно постачати електроенергію споживачам, то тепер все по-іншому. Єдиний спосіб стабілізувати енергосистему в країні – це вимикати частину споживачів. Звісно, основний тягар вимкнень та обмежень у нашому регіоні сягає на побутових споживачів. Ми говорили з бізнесом, владою про те, що важливіше бути із зарплатою, а не зі світлом, тому, передусім, треба дати можливість бізнесу працювати. Ми отримуємо багато звернень від людей через вимкнення швидше чи пізніше вказаного у графіках часу. Деякі люди не ставляться з розумінням до ситуації. Але це тягар, який лежить на всій країні, і це – наша війна”, – розповів Олег Сеник.
Директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Вадим Сімаков каже, що ситуація залишається складною – в енергосистемі зараз значно менше потужності, ніж потрібно:
“Вона поступово покращується, але не так швидко, як нам всім би хотілося. Велика промисловість певний час зовсім не мала потрібної кількості електроенергії, щоб працювати. І це дуже болісно та, очевидно, впливає і на нашу з вами діяльність. Багато станцій в Україні потрібно ремонтувати через пошкодження. Всі ми розуміємо, що від енергетиків зараз залежить дуже багато, бо це впливає і на роботу багатьох суміжних підприємств”.
На думку проректора із міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Університету Короля Данила Максима Карпаша, в енергетичній кризі ціна на електроенергію зросте. Він переконаний, що потрібно прямувати до децентралізованої системи енергетики.
“Є багато світових прикладів енергонезалежних країн чи громад у Європі. І до війни про таку перспективу говорили і на Прикарпатті. Також я переконаний, що через рік нас чекає ще складніший опалювальний період. Тому треба починати думати про це вже і готуватися до нього серйозніше. 43% споживачів електроенергії у Франківську – це побутові споживачі, і кожен з цих 43% може вплинути на ситуацію: нас менше би вимикали, якби ми самі менше споживали електроенергії. Мені подобається ідея про 50 мільйонів LED-ламп. Думаю, що ефект від них буде енергоефективним”, – зауважив Максим Карпаш.
Експерт з біопалива та відновлюваних джерел енергії Проєкту USAID “Економічна підтримка України” Андрій Зінченко припускає, що енергетичне майбутнє України може розвиватися двома шляхами:
“Ймовірно, держава намагатиметься відновити енергетичну інфраструктуру такою, яка вона є зараз. Але проблема в тому, що вона дуже централізована. І це реалії створені для 50-60 років минулого століття. Інший шлях – інноваційний та актуальний – стосується децентралізованої системи енергетики”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У партнерстві ми можемо розвиватися”: підприємці з прифронтових регіонів розповіли про бізнес-тури Прикарпаттям