На Франківщині близько 2000 дорослих та дітей отримали соціально-психологічну підтримку завдяки волонтерському проєкту
03 Гру, 2023 18:29
Волонтери проєкту «Родина і громада: адаптація – інтеграція – розвиток» з 2022 року організували надання соціальних, психологічних, реабілітаційних та юридичних послуг для близько 2000 дітей та дорослих у громадах Івано-Франківської області.
Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу проєкту.
Проєкт реалізується у 15-ти громадах трьох областей: Хмельницької, Івано-Франківської та Харківської. Його експерти допомагають родинам, які постраждали від війни. І не просто дають гроші чи «гуманітарку», а навчають громади тому, як правильно працювати із дітьми, підлітками, сімейними формами виховання та сім’ями, які опинилися у складній ситуації.
Координаторка проєкту та менеджерка тренінгових програм організації Ольга Павлик розповіла про три ключові програми благодійної допомоги, які впроваджують у рамках проєкту:
«Новий дім» – це фінансова підтримка на ремонти, закупівлю меблів та побутової техніки, обладнання для переміщених ДБСТ, багатодітних прийомних та опікунських сімей. «Тимчасовий дім» – на оренду житла та переміщення прийомних, патронатних та опікунських сімей. Ці дві програми реалізовуються в Івано-Франківській та Хмельницькій областях. А програма «Ми Підтримка», яка втілюється у Харківській області, передбачає підтримку вразливих сімей з дітьми, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах чи перебувають у групі ризику. Тут охоплені ширші потреби: на лікування та реабілітацію, ремонт, побутову техніку, меблі, купівлю дитячого одягу, взуття, постільної білизни, навчання дітей тощо».
Загалом на Івано-Франківщині від старту проєкту у 2022-ому році:
– близько 2000 дорослих та дітей отримали соціальні, психологічні, реабілітаційні та юридичні послуги у 5-ти громадах Хмельницької області;
– в регіоні створили 2 дитячих простори для проведення групової та індивідуальної роботи;
– провели 25 заходів задля інтеграції дітей та батьків у громадах;
– 20 сімей отримали благодійну фінансову підтримку.
Регіональна координаторка Партнерства «Кожній дитині» в Івано-Франківській області Світлана Бойко розповіла, що підтримка, яку громади в регіоні отримують в рамках проєкту, є дуже актуальною. Адже в області наразі перебувають 13 дитячих будинків сімейного типу з числа ВПО, 8 прийомних сімей та близько 40 опікунських родин:
«Наприклад, для нашої Верховини величезним здобутком стало облаштування дитячого простору. У громаді проживають чимало сімей переселенців, є патронатна родина, ДБСТ, дві прийомних родини та декілька опікунських сімей. Той простір, який створили завдяки проєкту, став таким місцем, де діти можуть зустрітися, мають можливість для розвитку і дозвілля».
Окрім безпосередньої підтримки дітей та сімей, в рамках проєкту увагу приділили й підготовці фахівців. Понад 300 спеціалістів із соціальної роботи та захисту дітей у трьох областях підвищили компетенцію завдяки тренінгам. А ще проєкт профінансував роботу 41 спеціаліста (фахівців соціальної роботи, психологів, юристів та логопедів), які надають послуги дітям та сім’ям у громадах.
«Ми якраз досягли тієї цілі, яку ставили – зробили сталий проєкт по мобілізації громад, де залучені не лише представники самих громад, а й ВПО. Тобто вже створено систему взаємодії соцслужб із тими, хто бере участь в захисті дітей і загалом допомагає вразливим категоріям населення», – говорить програмний менеджер Plan International Денис Дубровкін