На Франківщині оцифрують давні газети, журнали та вісники (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

10 Лют, 2024 15:33

Поділитись публікацією
На Франківщині оцифрують давні газети, журнали та вісники (ФОТО)

У березні стартує новий проєкт з оцифрування давніх періодичних видань, що зберігаються в бібліотечних фондах Державного архіву Івано-Франківської області.

Про це пише “Галка” з посиланням на Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

1 етап – переведення в електронний формат періодичних видань з найдавнішого часу до 1944 року. Йдеться про газети періоду ЗУНР – “Република”, “Републиканець”, “Нова зоря”, “Новий час”, “Громадські вісті”, “Кур’єр станіславівський”, “Станіславівські вісті”.
 
Відтак понад 100 газет та журналів в електронному форматі стануть доступні на сайті архіву. А це дозволить розширити доступу до давньої періодики, при цьому збереже їхній стан та якість.
 
В. о. директора архіву Андрій Сміжак зазначає: 
 
“Оцифруванням газет у різних країнах займається значна кількість бібліотек та архівів – це є важливим внеском у збереженні та розширенні доступу до національного історико-культурного надбання, всеосяжного та комфортного вивчення історії кожного регіону для всіх дослідників та шанувальників історії. Окрім цього, робота з оцифрованими періодичними виданнями дасть змогу уникнути багатьох факторів негативного впливу та погіршення їх фізичного стану, адже кожне видання протягом року проходить через велику кількість дослідників, що в підсумку негативно впливає на якість збереження кожної паперової періодики”.