На Франківщині ще 42 вулиці потребують “декомунізації”: процес гальмують місцеві громади 

Автор: Зелінська Тетяна

28 Лис, 2023 14:44

Поділитись публікацією
На Франківщині ще 42 вулиці потребують “декомунізації”: процес гальмують місцеві громади 

В Івано-Франківській області потребують перейменування ще 42 вулиці, які мають назви повʼязані з радянським минулим. Частина з них – в Обертинській та Яремчанській громадах, які “гальмують” цей процес.

Читайте також: У Франківську хочуть перейменувати вулицю Островського та Богунську (ВІДЕО)

Про це пише «Галка» з форуму «Культура і відновлення: регіональний вимір» в Івано-Франківську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільше грошей йде на зарплати: як сфера культури Франківщини пережила 2022 рік

Під час однієї з панелей директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук розповів, що на Прикарпатті ще 42 дві вулиці потребують перейменування. За його словами, цей процес гальмують самі громади. 

«У нас є декілька громад, які просто гальмують це. Для прикладу – Обертинська громада, яка напевно найбільше впирається. Це проблема і Яремчанської громади, від якої теж йде такий найбільший спротив», – каже Коретчук.

За його словами, з завданням перейменування найкраще впоралися Івано-Франківська, Надвірнянська, Бурштинська та Долинська громади. Адже після початку повномасштабного вторгнення ці громади доволі швидко провели перейменування вулиць чи провулків. І ці процеси на території цих громад вже на завершальному етапі. 

«Викликів щодо питання декомунізації ще багато. І на моє переконання, у прийнятих щодо цього законах є шпаринки, які дозволяють органам місцевого самоврядування їх ігнорувати», – додає Коретчук.

Як писала “Галка”, у Тлумацькій громаді мешканці не підтримують перейменування вулиці “Правди” у селі Золота Липа, а також вважають, що знесення у громаді радянських памʼятників “не на часі”. Гроші, які мали б спрямувати на ці роботи, пропонують використати на допомогу ЗСУ.