На Франківщині відкрили центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства окупантів (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Dec, 2022 17:58

Поділитись публікацією
На Франківщині відкрили центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства окупантів (ФОТО)

В Івано-Франківській області розпочав роботу реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства внаслідок російської збройної агресії.

Про це 3 грудня повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора, пише Галка.

«У створення реабілітаційного шелтера ми вклали весь свій досвід, сили, знання та палке бажання зцілити фізичні та душевні рани жінок та дівчат, чиї життя та долі намагались зруйнувати російські окупанти», — коментує «Елеос-Україна».

Мешканки матимуть можливість проживати у шелтері пів року. Там вони отримають кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу.

«Така модель є оптимальною як з позиції турботи про постраждалих, так і для результативності кримінального процесу. Адже потерпілі у шелтері… можуть надати свідчення саме тоді, коли психологічно до цього готові. Прокурори спілкуються з ними за місцем проживання, в комфортних та безпечних умовах, далеко від місця, де було скоєно злочини. Це дозволяє уникнути повторної травматизації та отримати повну інформацію» — зазначила Начальник другого відділу Управління ОГП щодо СНПК Анна Сосонська.

 

Шелтер вже прийняв перших мешканок. У планах — відкрити нові центри для чоловіків та сімей постраждалих від сексуального насильства внаслідок російської агресії.

Сосонська також закликала свідків і постраждалих від сексуального насильства повідомляти правоохоронні органи, аби отримати необхідну допомогу і покарати винних у злочині.

Адресу шелтеру не називають з міркувань безпеки.