На Франківщині заочно судитимуть ще двох колаборантів з окупованих територій (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

27 Вер, 2023 14:47

Поділитись публікацією
На Франківщині заочно судитимуть ще двох колаборантів з окупованих територій (ФОТО)

Прокурори Франківської облпрокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох громадян України за фактом колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору. Встановили, що обвинувачені – «голова» окупаційної адміністрації Микільського на Херсонщині та «ректор університету» в Луганську, пішли на співпрацю з ворогом.

Про це пише Галка з посиланням на обласну прокуратуру.

Вони добровільно обійняли посади та підтримували реалізацію угрупованих владних повноважень на захоплених територіях.

Зокрема, голова в незаконних органах місцевого самоврядування проводила агітаційну діяльність з метою популяризації ворожої влади, а також формувала списки жителів для незаконного референдуму про входження окупованих українських територій до складу росії.

Очолити громаду їй, як уродженці рф та проросійській активістці, запропонував заступник гауляйтера Херсонщини. Після звільнення правобережжя Херсонщини вона втекла до росії.

Ректор Луганського університету імені Володимира Даля у липні 2022 року організував у приміщенні університету засідання так званого другого складу громадської палати луганської народної республіки, на якому було прийнято рішення, щодо створення «громадського штабу референдуму про приєднання «лнр» до складу рф».

Він увійшов до цього штабу та брав активну участь у підготовці та проведенні псевдо референдуму, а також надав приміщення навчального закладу для голосування та розміщення так званої виборчої комісії.

Обоє обвинувачених знімались у пропагандистських відео та видавали незаконний референдум за довгоочікувану подію для громадськості окупованих територій. 

Нагадаємо, раніше Галка писала про те, що СБУ оголосила підозру в колабораціонізмі голові окупаційної сільради села Микільське Херсонської області, поплічниці Стрємоусова.