На Франківщині обсяг туристичного збору виріс за рік на пів мільйона гривень

Автор: Костинюк Олександр

16 Лип, 2019 14:04

На Франківщині обсяг туристичного збору виріс за рік на пів мільйона гривень

За шість місяців 2019 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 2,9 мільйонів гривень туристичного збору.

Це на пів мільйона гривень більше, ніж торік. При цьому основна питома вага надходжень припадає на травень-червень та складає 52% (1,5 мільйони).

Про це “Галка” інформує з посиланням на ДФС в Івано-Франківській області.

Податківці зазначають, що значний ріст надходжень за останні два місяці цього року відбувся за рахунок проведення значної кількості культурно-мистецьких заходів: Міжнародний фестиваль мистецтв “Карпатський простір”, Міжнародний фестиваль живих скульптур, святкування Дня міста Івано-Франківська, Міжнародний музичний фестиваль Underhill music festival,  щорічний фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва Detaliзація, а також міжнародний форум Центральної та Східної Європи “Via Carpatia 2019”.

Довідково. З 1 січня 2019 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з яким в Україні діють нові ставки туристичного збору. Якщо раніше розмір туристичного збору залежав від вартості номера, то тепер він залежить від мінімальної заробітної плати. Таким чином, для українських туристів збір становить не більше 0,5%, а для іноземних – не більше 5% від мінімальної заробітної плати. Зокрема у 2019 році такий збір не може перевищувати 20,86 гривень за добу розміщення для українських туристів і 208,65 гривень для іноземних туристів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry