На Франківщині “впали” капітальні інвестиції: у що вкладають гроші

Автор: Застава Максим

02 Вер, 2019 10:20

На Франківщині “впали” капітальні інвестиції: у що вкладають гроші

В Івано-Франківській області у першому півріччі 2019 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року з усіх джерел фінансування освоєно на 9% менше капітальних інвестиції – 3,6 млрд грн.

Як інформують “Галку” в управлінні статистики в області, за рахунок власних коштів підприємств та організацій освоєно 51,4% загального обсягу капітальних інвестицій, коштів населення на будівництво житла – 18,6%. Частка інвестицій, профінансованих з місцевих бюджетів, становила 16,3%, з державного бюджету – 2,5%. За рахунок кредитів банків освоєно 4,4% інвестицій.

Практично усі обсяги капітальних інвестицій (99,3% загального обсягу) вкладено у матеріальні активи. Зокрема, на придбання машин, обладнання, інвентарю та транспортних засобів витрачено 35,7% усіх вкладень, у житлові будівлі спрямовано 26,7% інвестицій, інженерні споруди – 17,1%, нежитлові будівлі – 18,8%. Частка нематеріальних активів у загальному обсязі інвестицій склала 0,7%.

У розвиток підприємств промислової діяльності спрямовано близько третини (33,1%) загального обсягу капітальних інвестицій або 1190,1 млн.грн, зокрема найбільше – підприємств з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (9% загальнообласного обсягу), хімічних речовин і хімічної продукції (4%), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (2%).

Будівельними організаціями та фізичними особами-забудовниками вкладено 990,9 млн.грн або 27,5% загального обсягу інвестицій.

Вагомою була частка капітальних інвестицій, освоєних закладами державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (11,7%), підприємствами сільського, лісового та рибного господарства (9,6%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (8,2%).

На будівництві житла у січні–червні 2019 року освоєно 961,5 млн.грн, що на 0,8% більше порівняно з січнем–червнем 2018 року. Населенням у будівництво житла інвестовано 69,7% цих коштів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry