На громадських діячів Франківська подали до суду за образу честі

Автор: Людмила Баран

03 Гру, 2014 11:25

Поділитись публікацією
На громадських діячів Франківська подали до суду за образу честі

Завідувач сектора оборонної роботи апарату Івано-Франківської ОДА Валерій Іваненко через суд вимагає у Волковецького, Боровича та їх однодумців шість тисяч гривень компенсації за моральну шкоду.

Читайте також: Голові "Просвіти" присвоїли звання Почесного громадянина Франківська

В Івано-Франківському міському суді 2 грудня розпочали розгляд цієї справи. Також Іваненко вимагає спростувань та публічних вибачень. Зокрема, від Сав’юка Василя (об’єднання ветеранів), Богдана Боровича (КУН) та Івана Лазора (Спілка офіцерів) – по 1500 грн, а від Степана Волковецького («Просвіта»), Степана Каспрука(«Меморіал») та Степана Гаха (Братство УПА)– по 500 грн. Про це пише “Галицький кореспондент”.

Підставою стало те, що згадані вище особи тричі зверталися до голови Івано-Франківської ОДА щодо діяльності керівника сектора оборонної роботи. На їхню думку, в області не проводиться відповідна робота щодо поліпшення підготовки молоді до служби в армії. А зокрема, в офіційному зверненні до голови ОДА йшлося про те, що в області немає плану підготовки громадян області до військової служби.

«Починаючи з 2009 року було багато спроб підготувати проект розпорядження і згаданий план, – йдеться у зверненні, – однак кожного разу в зазначені документи блокувалися (не ставилася віза) сектором з оборонних питань апарату Івано-Франківської облдержадміністрації. Звернення до тодішнього керівництва області не дало бажаних результатів. В сьогоднішніх умовах війни, коли постало питання щодо покращення підготовки громадян до військової служби та розгляду його в порядку денному на сесії Івано-Франківської облради, згаданий сектор з оборонних питань апарату облдержадміністрації, в ході процедурних питань, вніс безпідставну пропозицію «Про відсутність підстав для видання додаткових документів чи проведення управлінських дій для покращення допризовної підготовки».

Крім того, представники національно-патріотичних сил Прикарпаття звинуватили Іваненка у тому, що він «виступив проти визнання двох останніх жертв НКВД з колючим дротом на шиї, мотивуючи це тим, що зазначений дріт потрапив до жертв випадково, а ці жертви є наслідком дій УПА».

На такі заяви Валерій Іваненко відреагував позовом до суду про захист честі, гідності та захист ділової репутації. Спершу сума позову сягала 80 тисяч гривень, а потім розмір відшкодування збитків за завдану моральну шкоду скоротили більш, ніж вдесятеро.

Валерій Іваненко каже: «Кожен раз при зміні влади обласна організація Спілки офіцерів направляє всякого роду звинувачення».
Факт про відсутність «Плану підготовки громадян області до військової служби» він заперечує. Мовляв, документ – в порядку, і він як керівник ніяким чином не може блокувати розпорядження Івано-Франківської ОДА, тому не чинив спротиву у роботі обласної ради. Також Валерій Іваненко переконує в тому, що не проголошував ніяких заяв щодо розкопок у Більшівцях і вважає, що не допускав суттєвих недоліків у своїй роботі на обійманій посаді.

Ухвали суд поки не прийняв – процес триває.