На Івано-Франківщині агітаційний фальстарт парламентської кампанії – ОПОРА (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

09 Чер, 2019 11:20

Поділитись публікацією
На Івано-Франківщині агітаційний фальстарт парламентської кампанії – ОПОРА (ФОТО)

За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині – фальстарт агітаційної кампанії.

Читайте також: “За мову вбивали і вбивають”: скандал через російську у франківському медичному університеті (ЩО ВІДОМО)

Попри те, що станом на 8 червня ЦВК зареєструвало лише двох кандидатів у народні депутати від Івано-Франківщини, спостерігачі ОПОРИ з початку виборчої кампанії фіксують рекламу багатьох політичних партій та потенційних кандидатів у нардепи у всіх округах області.

Згідно з даними ЦВК станом на 7 червня зареєстровано кандидатами у народні депутати самовисуванців Романа Вірастюка в окрузі №84 (Тисмениця) та Івана Даниліва в окрузі 86 (Долина). Реклами цих кандидатів спостерігачі наразі не зафіксували.

Натомість, у Івано-Франківську (округ 83) з початку виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ зафіксували рекламу «Європейської солідарності» – це білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність», також білборди із зображенням Андрія Білецького та написом «Разом ми сила, що захищає країну. Андрій Білецький. Національний корпус».

Крім того, у Івано-Франківську розміщені сітілайти із рекламою партії «Голос» (із зображенням Святослава Вакарчука та написом «Додай свій голос») та ВО «Свобода» – із написом «Не посоромити слави героїв, захистити майбутнє дітей!» та логотипом ВО «Свобода».

У цьому ж окрузі зафіксовано піар Володимира Гройсмана, який заявляв про можливу участь у позачергових виборах, та  Оксани Савчук – секретарки Івано-Франківської міської ради. Це білборди із написами «Лідерство це відповідальність. Гройсман. uastrategy.org» та «Оксана Савчук – команда Марцінківа» відповідно. На білборді із рекламою Савчук видно логотип ВО «Свобода». (Руслан Марцінків – міський голова Івано-Франківська, член ВО «Свобода» – Авт.)

У Коломиї (округ 88) спостерігачі зафіксували вже згадані білборди «Європейської солідарності» та сіті-лайти із рекламою ВО «Батьківщина» і написом «Зберігайте спокій та любіть Батьківщину» та логотипом партії.

Політичний піар Володимира Гройсмана присутній також у Калуші (округ 85). Тут же ж  на біл-бордах рекламується депутат Івано-Франківської обласної ради Тарас Виноградник – на рекламних щитах на синьо-жовтому тлі написано: «Тарас Виноградник. #РУХаємось».

Ідентичні білборди із рекламою Тараса Виноградника спостерігачі помітили також у Долині (округ 86) та Тисмениці (округ 84).

«Те, що потенційні кандидати рекламують себе, але не поспішають офіційно реєструватися, може бути пов’язано з обмеженнями, які накладає Закон України «Про вибори народних депутатів України». Згідно частин 1 та 2 статті 70 Закону партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидати у депутати, які балотуватимуться у одномандатних округах, мають право розпочати свою передвиборну агітацію на наступний день після реєстрації відповідних кандидатів у депутати.

В той же час усі агітаційні матеріали кандидатів мають мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду (ч.23 статті 74 та ч. 7 статті 73 Закону). Тож допоки кандидат не зареєстрований, матеріали, які після реєстрації вже вважалися б агітацією, вважаються звичайною рекламою із політичним змістом і не підпадають під вищезгадані обмеження», – роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Реклама кандидатів і партій, яка має політичний підтекст, і яку вони використовують до реєстрації на виборчих перегонах – це порушення принципу рівності кандидатів, адже не всі потенційні кандидати і партії розпочали дочасну агітацію, додає Богдан Морикіт.

ОПОРА нагадує, що 21 травня Президент України Володимир Зеленський достроково припинив повноваження Верховної Ради України. 23 травня відбулось офіційне опублікування Указу Президента України у офіційних друкованих засобах масової інформації. З 24 травня по 10 червня повинно відбутися висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями.  Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутатів триває з 24 травня по 20 червня Реєстрація кандидатів  ЦВК  відповідно до  частини десятої  статті 107 Закону  триватиме до 25 червня.