На Івано-Франківщині провели міжнародні навчання рятувальників (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

07 Бер, 2019 11:41

На Івано-Франківщині провели міжнародні навчання рятувальників (ФОТО)

5 березня в місті Яремче відбулися спільні навчання в рамках проекту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».

Читайте також: Волонтерський центр реабілітації бійців АТО "Бандерівський Схрон" закривається: закінчилися гроші

В рамках проекту присутні також взяли участь в спільному навчанні на тему «Гасіння пожеж на об’єктах туристичної інфраструктури».

За тактичним задумом навчань, внаслідок несправності котла на твердому паливі стався вибух піролізних газів, руйнування повністю приміщення котельні та горіння залишків конструкцій. Під завалами приміщення котельні травмовано оператора та ще двох працівників. Площа пожежі 60 метрів квадратних. Внаслідок вибуху вогонь розповсюдився по утеплювачу зовнішньої стіни будівлі «Реабілітаційного центру» в приміщення на третьому поверсі. Площа пожежі орієнтовно 65 метрів квадратних. На третьому поверсі 5 чоловік відрізані від основних шляхів евакуації та просять про допомогу. Внаслідок горіння утеплювача стін дим розповсюдився на верхні поверхи. Двоє відвідувачів центру на четвертому поверсі просять про допомогу. На першому та другому поверхах розташовані кабінети, в яких на момент виникнення пожежі знаходились люди. Загальна кількість людей в приміщенні невідома. Є загроза розповсюдження вогню на сусідні приміщення та верхні поверхи.

Внаслідок вибуху та руйнування приміщення котельні в приміщенні «Реабілітаційного центру» частково вибито вікна та двері на першому та другому поверхах. Охоронець повідомив про пожежу в Службу порятунку на номер «101», здійснив заходи щодо знеструмлення об’єкта та організував зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, інформує “Галка” з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Обслуговуючий персонал до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вжив заходів щодо виведення людей на свіже повітря в безпечне місце.

До місця прибули вогнеборці Державної пожежно-рятувальної частини №9 міста Яремче. Керівник гасіння пожежі, оцінивши обстановку та визначивши вирішальний напрямок оперативних дій, підтвердив другий номер виклику, додатково викликав до місця події пошуково-рятувальне відділення 3-ї СПРГ та кінологічне відділення СПРЧ Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, рятувальне відділення групи рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Налагоджено взаємодію з обслуговуючим персоналом об’єкту. До ліквідації наслідків події залучено служби взаємодії міста.

Рятувальники приступили до ліквідації пожежі та рятування людей. Під вікнами першого поверху встановлено «Куб життя», а також автодрабину для рятування людей з верхніх поверхів. Рятувальники в складі ланки газодимозахисної служби вивели людей на свіже повітря та передали медикам.

В свою чергу, працівники пошуково-рятувального відділення міста Яремче здійснили заходи щодо рятування двох людей з четвертого поверху за допомогою рятувального обладнання. Працівники рятувального відділення групи рятувальних робіт здійснили заходи щодо розбирання завалів зруйнованої котельні. Кінологічне відділення забезпечило пошук потерпілих та спільно з працівниками аварійно-рятувальної частини  вивільнили потерпілих з під завалів та передали медичним працівникам.

До місця прибули рятувальники Державного пожежно-рятувального поста смт. Ворохта та   Державної пожежно-рятувальної частини №11 міста Надвірна, які забезпечили безперебійну подачу води та взяли участь в ліквідації пожежі.

Умовну пожежу успішно ліквідовано. Всі служби спрацювали чітко та злагоджено.

Підбиваючи підсумки, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький зазначив, що такі навчання з залученням всіх служб взаємодії є надзвичайно потрібними. Саме під час таких тренувань відпрацьовуються спільні дії, що дасть змогу в майбутньому бути готовими до будь-яких надзвичайних ситуацій.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...