На Івано-Франківщині вшанували 70-ті роковини від дня загибелі Василя Андрусяка «Різуна» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

22 Лют, 2016 21:10

Поділитись публікацією
На Івано-Франківщині вшанували 70-ті роковини від дня загибелі Василя Андрусяка «Різуна» (ФОТО)

24 лютого 1946 року, у Чорному лісі, поблизу сіл Грабівка та Глибоке Богородчанського району, трагічно загинув полковник Української повстанської армії Василь Андрусяк «Різун».

Вшанувати лицаря Золотого Хреста Бойової Заслуги ІІ та І класу на могилу «Різуна» прибули рідні та близькі загиблого, бойові побратими, громадськість із різних куточків Прикарпаття.

З нагоди пам’ятної дати священнослужителі провели поминальну панахиду. Присутні  помолилися за упокій душі Василя Андрусяка та поділилися спогадами про героїчні вчинки полковника.

Своє захоплення батьковим патріотизмом висловив син «Різуна» Василь Андрусяк. Живим батька Василь не знав, оскільки народився через два тижні після його загибелі, внаслідок сутички з загонами НКВД. Чи не єдиним джерелом інформації про нього стали  спогади матері, Євгенії Гуцуляк.

«Вражає сила духу, патріотизм та жага до перемоги вояків УПА, – зізнається син Василя Андрусяка. – Крізь лютий мороз, віддаючи власне життя, вони свідомо йшли до перемоги, маючи лише надію та національну ідею».

Варто зазначити, що  кроками свого дідуся пішов і внук – Павло Андрусяк. У 90-х роках він був активним учасником Революції на граніті.