Прикарпатці розмитнили “євроблях” на 324 мільйони гривень

Автор: Єва Жасминова

30 Jan, 2019 20:40

Прикарпатці розмитнили “євроблях” на 324 мільйони гривень

 Про це повідомив начальник Івано-Франківської митниці Василь Ватаманюк.

З початку дії нових правил розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією Івано-Франківською митницею ДФС випущено у вільний обіг 5221 легковий автомобіль, з них – 1802 так званих «євроблях».

За його словами, спостерігається збільшення кількості осіб, які мають бажання ввезти та розмитнити легкові транспортні засоби з іноземною реєстрацією. «Для прикладу, якщо наприкінці 2018 року ми випускали у вільний обіг щоденно близько 140 автомобілів, то на кінець січня цього року такий показник сягнув 300 автомобілів», – зазначив посадовець.

Ще він додав: «З метою забезпечення максимальної кількості митного оформлення транспортних засобів громадян на Івано-Франківській митниці встановлено позмінний робочий графік підрозділів митного оформлення з 8 до 17 год. та з 13 до 22 год».

За результатами митного оформлення легкових транспортних засобів, які ввозяться громадянами на митну територію України до державного бюджету перераховано 324 млн.грн. митних платежів, у тому числі за автомобілі, якими порушено терміни перебування на території України – 115 млн.грн.

Також Василь Ватаманюк наголосив, що всі автомобілі, які ввозяться на митну територію України для вільного обігу повинні бути зняті з реєстрації у відповідних органах іноземних держав. Митне оформлення легкових автомобілів, які ввозяться або вже ввезені на митну територію України громадянами, здійснюється у будь-якій митниці на всій території України. Стосовно Івано-Франківської митниці, то митне оформлення транcпортних засобів громадян здійснюється в 6 підрозділах митного оформлення, з них 3 – знаходяться на території м.Івано-Франківська та по одному в м. Долині, Коломиї та Калуші. Інформація щодо розташування таких місць розміщена на сайті Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Під час заходу посадовець акцентував на тому, що пільговий період, протягом якого громадяни можуть ввезти один автомобіль із застосуванням зниженої ставки акцизного податку діє до 22 лютого 2019 року. До митного оформлення разом з митною декларацією на транспортний засіб, що декларується подаються реєстраційні документи на транспортний засіб, документи, що підтверджують право власності та рахунок-фактура або інший документ, який визначає вартість товару.

Керівник митниці звернув увагу, що з набранням чинності змін до Митного кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення України, у відповідності до Закону України від 8.11.2018 № 2612-VIII, з 24 травня 2019 року на власників автомобілів з іноземною реєстрацією, які не вивезуть за межі митної території України, або не оформлять в митниці транспортні засоби, очікують посилені санкції.
Так, за передачу транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, а також використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 3 400 грн.

За перевищення строку тимчасового ввезення, або транзиту транспортного засобу більше ніж на двадцять діб, але не більше ніж на тридцять діб, а також їх видачу – передбачений штраф у розмірі 85 000 грн.
У разі перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, або транзиту транспортного засобу більше ніж на тридцять діб, а також втрати цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 170 000 грн., або конфіскації таких транспортних засобів.

Крім того, водії будуть притягуватись працівниками Національної поліції до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн. за керування транспортним засобом, щодо якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або транзиту, за використання транспортних засобів для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, а також за передання транспортних засобів у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України.

У разі повторного протягом року вчинення одного з таких порушень, передбачений штраф у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry