На Калущині виявили другий випадок хвороби на лептоспіроз цьогоріч

Автор: Андрій Макітра

29 Лис, 2023 17:47

Поділитись публікацією
На Калущині виявили другий випадок хвороби на лептоспіроз цьогоріч

У 58-річного мешканця села Вістова, Калуської громади, діагностували Лептоспіроз.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу Калуської міської ради.

Це другий такий випадок захворювання, який зареєстрований у Калуській громаді у 2023 році. У серпні на лептоспіроз захворів 65-річний калушанин.

Як повідомляють у Калуській міській раді, ймовірно хворі заразилися через контакт із гризунами або продуктами їхньої життєдіяльності, вживання забруднених харчових продуктів чи води для пиття з невідомих неконтрольованих джерел.

«Фахівці Калуського РВ ДУ «ОЦКПХ МОЗ» доставляють мишовидних гризунів в лабораторію особливо небезпечних інфекцій для досліджень на лептоспіроз, туляремію та ієрсиніоз. У листопаді зафіксована позитивна знахідка серед представлених на дослідження екземплярів із ринку на вул. Дзвонарська, 15 в м.Калуші», – зазначила лікарка-епідеміологиня Калуського РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Мирослава Гуменяк.

Як раніше писала Галка, у 2022 році на Прикарпатті вісім мешканців занедужали на лептоспіроз, летальних випадків не було. А за десять місяців 2023 року в області лабораторно підтвердили 19 випадків лептоспірозу, серед них — один смертельний.

Довідково: Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, спільна для людей і тварин. Ризик захворіти вищий влітку і восени.
Основними носіями лептоспір є щурі, польові миші, землерийки, їжаки, у яких хвороба перебігає без клінічних проявів, і після неї багато місяців збудник виділяється з сечею

У організм людини лептоспіри проникають через ушкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, травного каналу. Від людини до людини лептоспіроз не передається.

«Під час проникнення лептоспір у організм людини до прояву хвороби минає від 3-5 до 21 днів. Початок захворювання – гострий: хворого морозить, з’являються гарячка, біль, особливо у литках, у м’язах спини, грудей, живота. На третій-шостий день може з’явитися висипка на кінцівках і тулубі. У деяких випадках є жовтяниця, стає темною сеча, її кількість зменшується, часто припиняється сечовиділення. При виявлення цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря. Спочатку може настати тимчасове покращення, а потім хвороба перебігає дуже важко і може призвести до смерті», – розповіла Мирослава Гуменяк.