На Коломийщині запрацювала ферма з вирощування овець (ФОТО)

Автор: Турій Роман

07 Лис, 2019 08:35

Поділитись публікацією
На Коломийщині запрацювала ферма з вирощування овець (ФОТО)

Нещодавно у селі Станіславівка, що на Коломийщині, запрацювала ферма з вирощування овець. Нині на господарстві, площею у три гектари, налічується близько сотні поголів’я свійських тварин.

Читайте також: Лохина, квасоля, шафран, спеції: перший агрохаб запрацював на Прикарпатті

Тут вирощують овець романівської породи, які відрізняються від інших видів високою якістю хутра, молока та м’яса. Загалом, продукція господарства нині користується чималим попитом. Про це повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття  Максим Чопей під час виїзної пресконференції на Коломийщині, присвяченій  реалізації проєкту з розвитку сільських територій.

«Тваринництво як бізнес сьогодні дає чималий економічний ефект прикарпатським господарствам, а діяльність з розведення овець нині стрімко розвивається. Якщо говорити про село Станіславівку, то тут економічним профілем завжди вважалось тваринництво. Врахувавши всі сприятливі передумови, з’явилась ідея зі створення овечої ферми. Вівчарство, без перебільшення, є сектором економічного зростання, котрий сприяє високій зайнятості населення, збільшенню надходжень, а також розвитку еко-фермерства», — вважає експерт.

Євген Очеретяний, власник господарства, говорить, що ідея зі створення ферми у нього з’явилась ще давно, однак викристалізувалась лише тоді, коли  почав відвідувати тренінги Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

«Ще будучи у Німеччині та США, мріяв переїхати в село та створити власну ферму. У такий спосіб хотів довести, що в селах можна не лише жити, а й заробляти кошти. Відвідавши низку тренінгів, які організовує  агенція, зрозумів, що децентралізація дійсно дає колосальні можливості з розвитку автентичних видів ремесел», — сказав він.

Євген Очеретяний підкреслив, що під ведення господарської діяльності Сідлищенська  сільська рада виділила йому два гектари землі та ще один – фермер придбав за власні кошти. Після того, було придбано 100 овець романівської породи. Вартість однієї вівці складає 100 доларів США, інформує “Галку” Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття.

Фермер говорить, що основним видом діяльності для його господарки стане продаж «мармурового» м’яса та овечих  шкур.

«Овече молоко за своїми характеристиками є теплим, і воно не дозволяє утворюватись раковим пухлинам у тваринах. До того ж  перед бійнею організм вівці не виділяє адреналін,  котрий, відповідно, не потрапляє до м’яса та не робить його отруйним. М’ясо вівці по праву вважають високоякісним, дієтичним та екологічно-чистим продуктом», — переконаний він.

Говорячи про ринок збуту м’яса, Євген Очеретяний висловив переконання, що проблем з цим у майбутньому не повинно бути, так як продукт вважається дефіцитним.

«Для того, щоб діяльність ферми розвивалась, маю наміри збільшити кількість поголів’я овець до 300, а також  розширити площу господарки до 30 га. Тоді така діяльність стане рентабельною і вже тоді можна виходити на ринок».

Радник з регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук повідомив, що шкури овець планують додатково використовувати і під створення чохлів для салонів у автомобілях. До того ж експерт зазначив, що у перспективі у місцевого підприємця є ідея зі створення сироварні.

«Ми підтримуватимемо ідею зі створення сироварні у селі Сталіславівка. Не дивлячись на те, що вівці дають незначну кількість молока, місцеві жителі зможуть давати і коров’яче для виготовлення сиру, створюючи, тим самим, своєрідну кооперацію. Нині у наявності є все необхідне обладнання та приміщення для здійснення такої діяльності, — сказав Мельничук.