На Коломийщині діти не йдуть до школи, бо немає тепла: батьки нарікають на кволість місцевої влади

Автор: Зелінська Тетяна

06 Лют, 2023 14:24

Поділитись публікацією
На Коломийщині діти не йдуть до школи, бо немає тепла: батьки нарікають на кволість місцевої влади

У Турківському ліцеї П’ядицької сільської ради (Коломийський район) навчаються 270 учнів, проте через проблеми з теплопостачанням вони ще не повернулися за парти.

До редакції “Галка” звернулися стурбовані батьки, які хочуть, щоб діти якнайшвидше почали навчатися очно. 

Як стало відомо, 11 листопада 2022 року Івано-Франківська облрада виділила кошти на капітальний ремонт системи теплопостачання з метою підготовки до опалювального сезону — закупівлю твердопаливних котлів. Батьки були стурбовані тим, що котли доставленні у громаду, але так і не встановлені.

29 січня 2023 року батьки ініціювали збори, на які були запрошені голова П’ядицької сільської ради Петро Гайдейчук та староста старостинського округу Любомир Кобацький для роз’яснення даної ситуації. Через відключення світла батьки учнів ліцею вважають, що дистанційне навчання є неповноцінним.

На зборах голова сільської ради пообіцяв всім присутнім, що котли встановлять до 3 лютого.

“Галка” звернулася за коментарем до старости Любомира Кобацького. За його словами, у котельні встановлюють два нові котли, підрядник обіцяє завершити всі роботи найближчим часом.

“Там встановлюють два котли – на 200 та 150 кіловат. Один ми ніде не могли знайти, бо то зараз такий час, тому порадилися, що два ставити. Якщо не буде сильних морозів, то у рамках економії ми можемо одним палити, а якщо буде холодніші – двома”.

Затримка зі встановленням виникла через те, що перший підрядник після нового року мав забрати старі котли, але забрав десь приблизно через два тижні.

“А нові котли стояли під котельнею, чекали, щоб їх почали встановлювати. Підрядник обіцяє до пʼятниці (ред. 10 лютого) запустити. Може бути людський фактор, що перенесуть на понеділок чи вівторок, але наразі обіцяє, що до пʼятниці”.