На Коломийщині триста людей відтворили столітнє фото (ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

18 Лип, 2022 19:07

Поділитись публікацією
На Коломийщині триста людей відтворили столітнє фото (ВІДЕО)

Відтворили фото 100-літньої давнини. У П’ядиках понад три сотні місцевих у вишиванках сфотографувались на пагорбі біля місцевого храму. 

Така ж світлина авторства відомого фотографа Кіблера датована 1922-им роком збереглася в архівах місцевої родини Книгницьких.

12 липня 1922 року на свято Петра і Павла мешканці села П’ядики зафіксували історичну мить, зробивши світлину у вишиванках на пагорбі біля дерев’яної церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Світлина збереглася у колекції Мирослава Книгницького та його матері Анни, родина звернулась до місцевих священників, церковного братства та сестринства з ідеєю відтворити давню світлину.

Настоятель храму Отець Роман Площак каже, що церковне братство охоче підтримало цю ініціативу та зуміли домовитись з прихожанами аби відтворити столітню світлину.

До створення фото підійшли відповідально, ділиться співорганізаторка заходу, викладачка Коломийського Навчально-Наукового інституту Галина Волощук.

Напередодні столітнє фото масштабували та у великому форматі розмістили у центрі села та біля храму, аби кожен міг впізнати своїх предків.

Зробити це було не складно, адже архівне фото було дуже якісне і при збільшенні можна було чітко розгледіти обличчя людей і деталі одягу.

«Всі люди погодились знову сфотографуватись у вишиванках, звичайно стиль і манера вишиванки змінились але дуже важливо що тоді люди єдналися і зараз єднаються, оце дуже важливо. Ми це зробили під час війни, бо наша культура, наша історія – дуже важливі», – каже співорганізаторка, викладачка Коломийського Навчально-Наукового інституту Галина Волощук.

Окрім того, що люди сфотографувались, вони спільно відслужили молебень та співали патріотичні пісні біля храму,

Більше про це дивіться у сюжеті НТК: