На компенсації з бюджету мобілізованим працівникам не нараховується ЄСВ

Автор: Людмила Баран

03 Aug, 2014 10:06

Поділитись публікацією
На компенсації з бюджету мобілізованим працівникам не нараховується ЄСВ

Мобілізованим працівникам держава компенсує їхній звичний заробіток. Єдиний соціальний внесок на ці виплати не нараховують. Моблізований перебуває в трудових відносинах з установою чи фірмою  й одночасно на обліку в військовій частині. 

За працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, зберігаються місце роботи та посада. Також компенсується із бюджету середній заробіток на підприємств чи організації, де вони працювали на час призову. Це здійснюється незалежно від підпорядкування та форми власності і триває на особливий період, але не більше одного року.

Виплата таких компенсацій в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, повідомляють в ГУ Міндоходів.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу.

Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.