На Косівщині “Правий Сектор” разом з жителями знесли два радянські пам’ятники: ще три — на черзі (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

15 Лис, 2023 14:07

Поділитись публікацією
На Косівщині “Правий Сектор” разом з жителями знесли два радянські пам’ятники: ще три — на черзі (ФОТО)

Рішення про демонтаж чотирьох радянських пам’ятників у селах Яблунівської громади прийняли ще до повномасштабної війни — 17 лютого 2022 року. Однак реалізувати його вдалося тільки зараз, коли за справу взялися “Правий Сектор Прикарпаття” і громадськість. 

Зокрема йдеться про демонтаж символів “руського міра” у селах Середній Березів, Текуча, Уторопи та Стопчатів. Про це “Галці” розповів представник “Правого Сектору” Друг Хук. 

На початку листопада громадська організація “Правий сектор Прикарпаття”, спільно з небайдужими мешканцями села Середній Березів знесли тамтешній пам’ятник радянському солдату. А 14 листопада прибрали з вулиці ще один “совєтський постамент” у селі Текуча. 

 

Ці повалені пам’ятники передають місцевому жителю й невдовзі вони стануть експонатами в його музеї. 

Друг Хук також зауважує, що боротися з російським імперіалізмом потрібно паралельно — як на фронті, так і на ідеологічному рівні:

“Ідеологічний аспект в Україні упускали дуже довго. Коли настане той ідеальний момент, щоб зайнятися ідеологією, якщо не в час повномасштабного вторгнення? Раніше ми ці пам’ятники обвивали кольоровими скатертинами й ставили табличку, що демаскуємо ворожу культуру. Так привертали увагу влади, щоб їх знесли”, — каже активіст.

Друг Хук також наголошує, що для демонтажу радянських пам’ятників вони не залучали бюджетні кошти, адже розуміють, що їх варто спрямовувати на військо:

“Кран-маніпулятор і інструменти, все фінансували місцеві жителі та наша організація. З бюджету не пішло ні копійки”.

За словами представника “Правого Сектору” Друга Хука, в черзі на демонтаж пам’ятник радянському солдатові у селі Уторопи. Його планують знести наступного тижня, а тоді візьмуть за останній пам’ятник з офіційного списку і ще один, якого в цьому списку немає: 

“З тим пам’ятником наступного тижня плануємо розібратися, а щодо Стопчатова — ще точно невідомо. Все послідовно. Ще є один пам’ятник радянській колгоспниці в селі Баня-Березів, по ньому окремо будемо звернення писати, бо про це якогось забули”, — пояснює Друг Хук.

Читайте також: У Войнилівській громаді зобов'язалися до 1 грудня демонтувати всі радянські пам'ятники (ДОКУМЕНТИ)