На Косівщині у столітньому будинку відкрили шелтер для ВПО (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

21 Sep, 2022 09:46

Поділитись публікацією
На Косівщині у столітньому будинку відкрили шелтер для ВПО (ФОТО)

У селищі Кути Косівського району завдяки благодійному фонду «Карітас» та Кутській територіальній громаді облаштували  прихисток для внутрішньо переміщених людей. У будівлі, збудованій ще у 1907 році, зможуть тимчасово проживати 80 переселенців.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко взяла участь в урочистому відкритті створеного шелтеру. Митрополит Івано-Франківської УГКЦ Кир Володимир Війтишин освятив приміщення закладу та подякував усім, хто долучився до цієї важливої справи, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.

«Ми маємо бути єдині та цілісні. Зараз весь світ захоплений відвагою, героїчністю українців. Так і тим, як ми вперто відвойовуємо нашу землю. У Кутської територіальної громади сьогодні свято. Спільно із благодійним фондом «Карітас» облаштували для внутрішньо переміщених людей  зручний шелтер, – наголосила Людмила Сірко. – Люди, які втратили своє житло, у зв’язку із військовою агресією росії  проти України, проживатимуть тут до часу повернення у свої оселі. Ми всіляко допомагатимемо їм, щоб вони комфортно тут почувалися. А територіальні громади нашої області, міжнародні організації  зосереджують кошти  задля надання їм найнеобхіднішої допомоги».

Зауважимо, що для реконструкції шелтеру запрошували архітекторів, які розробили планування, що забезпечує збереження історичної цінності приміщення. Працювали над проєктом 25 працівників. Ініціатива стартувала ще у квітні. Кошти для ремонту надав благодійний фонд «Карітас України» та Український гуманітарний фонд.

У шелтері є два поверхи та підвальне приміщення із захисним укриттям.  Для переселенців облаштовано 12 кімнат. Кожну кімнату шелтеру оснастили санвузлом заради комфорту нових мешканців. Обладнано також кухню, пральню та  проведено  благоустрій території. Тут працюватимуть психолог та соціальні працівники, які допомагатимуть переселенцям.

Зауважувалося, що цей проєкт, покликаний допомогти внутрішньо переміщеним людям.  Саме тут забезпечуватимуться всі умови для надання допомоги громадянам похилого віку.