На Косівщині через непосипану дорогу утворився двокілометровий затор (ФОТО, ВІДЕО)
31 Січ, 2019 18:45
Зранку 31 січня було заблоковано рух транспорту на автошляху Косів-Пістинь.
Жителі Пістиня помітили, що ковзанка на дорозі почала утворюватися вже о шостій ранку. За кілька годин проїжджа частина дороги державного значення Р-24 Татарів-Кам’янець-Подільський перетворилася на скло. Про це у Facebook розповідає Аліса Мудрицька, інформує “Галка”.
“Відповідальна за цю ділянку «Коломийська ДЕД» не встигла оперативно зреагувати і посипати ковзанку піском до початку інтенсивного руху. Дорожники класифікують цю подію як стихійне лихо, а не як примху погоди”, – пише жінка.
Вже о 7 годині ранку біля маєтку святого Миколая почали зупинятися транспортні засоби. Автомобілі не могли подолати ковзкий підйом угору. А з протилежного боку не могли рушити вниз – крижаний спуск для водіїв дуже небезпечний.
“Очевидці стверджують, що ящиків чи куп з піском на узбіччях не було. Дорожники кажуть, що це неправда і пісок був. Якщо він був, то очевидно, що його вистачило лише на кілька кидків лопатою. Дорожній рух завмер”, – йдеться в дописі.
Очевидці кажуть, що довжина автомобільного корка з боку Пістиня сягнула майже двох кілометрів. Тут застрягли рейсові автобуси «Березів-Косів», «Микитинці-Косів», «Рогатин-Кути». Водії автобусів «Коломия-Косів» та «Івано-Франківськ-Косів», простоявши тривалий час у заторі, висаджували пасажирів і поверталися назад.
Деякі водії проявляли ініціативу – брали звичайний грунт з узбіччя і цією «сумішшю» посипали автошлях. У Косові, на роздоріжжі «Біля Люльчука», розмістився поліцейський пост, який перекрив рух на Пістинь і скеровував водіїв в об’їзд небезпечної ділянки дороги.
Люди, котрі «зависли» між Пістинем і Косовом, на холоді і вітрогоні, мали невеликий вибір – або чекати, коли дорожники посиплють дорогу піском, і рухатися далі, або повертатися додому, або йти у Косів пішки. Хто що вибрав, так і вчинив.
“Цього дня сотні людей не могли потрапити на роботу, в лікарню чи державні установи. Дорожній рух вдалося відновити лише після 11 години ранку. Неважко здогадатися, які думки в цей час витали у головах людей, котрі опинилися у льодяній пастці. Не добирали вони слів на адресу дорожніх служб і представників влади усіх рівнів, які виявилися безпорадними у ситуації, цілком прогнозованій у зимовий період”, – пише Мудрицька.
Опубліковано Rostislav Bliznyuk Четвер, 31 січня 2019 р.