На Косівщині збудують гігантський дзбан з кінотеатром і конференцзалою всередині

Автор: Застава Максим

09 Лют, 2021 11:49

Поділитись публікацією
На Косівщині збудують гігантський дзбан з кінотеатром і конференцзалою всередині

В селі Старий Косів Косівського району спорудять культурно-мистецький центр “Дзбан”.

Читайте також: Косівську мальовану кераміку представили на Міжнародному фестивалі в ОАЕ (ФОТО)

Як повідомляють на сайті Івано-Франківської облдержадміністрації, регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку оприлюднила перелік 14 проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за кошти з Державного фонду регіонального розвитку на Прикарпатті у 2021 році.

Серед них два проєкти пов’язані з розвитком туристичної інфраструктури:

– капітальний ремонт будівлі Музею писанкового розпису на вул. Чорновола, 43 в м. Коломия Івано-Франківської області;

– нове будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» по вул. Миру в с. Старий Косів, Косівського району, Івано-Франківської області в рамках проєкту «Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» в селах Вербовець та Старий Косів, Косівського району Івано-Франківської області.

Презентація проєкту «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» відбулася в Косові у 2020 році. Його авторка – майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії деталі ініціативи.

Проєкт спрямований на розвиток туризму, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Його метою є будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку. Пропонується побудова унікальної та креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі «Дзбану» збережена традиція. Тут заплановано розмістити кілька цікавих локацій – мінікінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференцзали.

Цей креативний проєкт покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та економічну спроможність краю.

“Цим проєктом ми задіюємо широке коло верств населення з інших видів народних ремесел, що розвинуті на території Гуцульщини. Вважаємо, що підхід до неординарного вираження об’єктів культурного спрямування спричинить значне зацікавлення туристів до нашої місцевості, а мешканців – до самовираження”, – зазначила Марія Гринюк.

Теги: