На круглий стіл про розміщення вивісок у місті прийшли лише кілька із запрошених підприємців

Автор: Людмила Баран

23 Лют, 2015 17:46

Поділитись публікацією
На круглий стіл про розміщення вивісок у місті прийшли лише кілька із запрошених підприємців

У готелі «Надія» 23 лютого  відбувся круглий стіл «Вивіски та реклама на фасадах. Шляхи вирішення проблеми». 

На захід прийшли підприємці, громадські активісти, архітектори та чиновники. Вони  висловили свої думки щодо того, як вирішити проблему нищення вигляду історичної архітектури міста засиллям неестетичної зовнішньої реклами.

Як розповіла Вікторія Шахоріна, директорка КП «ІФМРІЦ», порядок розміщення вивісок прийнято ще три роки тому. Підприємцям було надано адаптаційний рік, щоб вони самі привели вивіски до ладу.  Однак, це не дало результату.

Працівники «Івано-Франківського рекламно-інформаційного центру»  зустрічають опір підприємців, коли намагаються демонтувати незаконні конструкції.

 «Ми розуміємо, що зараз криза у підприємців, ми можемо подавати в суди, пробувати робити демонтажі. Хочемо почути підприємців, дізнатися, що потрібно від влади, аби в центральній частині міста привести вивіски до ладу», – сказала Вікторія Шахоріна.

Голова Ради підприємців Петро Строїч заявив, що під час теперішньої ситуації в країні, зобов’язувати підприємців міняти вивіски – це не на часі.

“Погоджуюся з тим, що реклама захаращує центральну частину міста. Але зустрічне питання: ці стєкляшки, погоджені архітектурою, хіба не спотворюють вигляд міста? Ця архітектура вже в центрі зіпсована, – заявив Петро Строїч. – Зараз в країні війна. Сьогодні бізнес малий і середній масово згортається, соціальна напруга зростає, кому потрібно зараз це прикрашання? Треба зберегти бізнес. Не можна сьогодні ставити це питання.”

Він сказав, що Департамент містобудування мав би системно вирішувати питання вивісок: розробляти проекти того, як вони мають виглядати. Також, на його думку, влада відповідальна за стан фасадів історичних будівель.

«Якщо архітектурна пам’ятка обдерта, то вивіска нічого не прикрасить», – додав Петро Строїч.

Директор Департаменту архітектури Володимир Гайдар сказав, що декотрі підприємці  підтримують підхід до розміщення вивісок, запроваджений 2011 року. Але більшість вивісок у місті або застарілі, або встановлені без погодження.

Також, за словами Гайдара, у Департаменті завжди готові допомогти порадами щодо того, як має виглядати вивіска, аби не псувати фасад будівлі.

«Згідний , що бізнесу під час війни не можна ставити палки в колеса. Але все прикривати війною не можна,- сказав Володимир Гайдар. – Хто має незаконну вивіску, і при цьому кажете, що ви патріот міста, країни, то зніміть свою незаконну рекламу. Будьте патріотами, зніміть незаконну вивіску, і встановіть таку, як треба. Оце буде правильно».

Представники громадської ініціативи «Тепле місто» повідомили, що безкоштовно готові розробляти для підприємців проекти вивісок, які б відповідали всім вимогам.

«Якщо зробити відповідно до правил, то всі від цього виграють, і місто, і бізнес», – зауважив Василь Гошовський, представник  «Теплого міста».

Учасники круглого столу дійшли погодилися, що вирішити проблему незаконних вивісок може допомогти збільшення відповідальності за порушення. Також, що вирішення цього питання залежить від свідомості представників бізнесу.

Як повідомила Вікторія Шахоріна, на круглий стіл запросили близько 70 підприємців з центральної частини міста.

«Ми бачимо, що прийшли одиниці із тих, які підписувалися про запрошення», – сказала Вікторія Шахоріна.