На Львівщині обвалився дах національної пам’ятки (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

05 Січ, 2020 10:46

На Львівщині обвалився дах національної пам’ятки (ФОТО, ВІДЕО)

У с.Олесько на Львівщині через негоду обвалилася частина даху пам’ятки архітектури національного значення – колишнього костелу капуцинів, в якому розташоване фондосховище Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Про це пише УП з посиланням на Zaxid.net.

Інцидент стався 3 січня.  

“Це пам’ятка архітектури національного значення, яка використовується нашою Галереєю як фондосховище, переважно для скульптур. Ніхто не постраждав. Музейні предмети всі збережені та убезпечені”, – заявили у Галереї.

“Станом на 4 січня почалися роботи зі створення на даху тимчасового накриття, яке вбереже фондосховище від затікання. Відбулася конструктивна розмова керівництва Галереї з представниками ЛОДА стосовно проблемних питань фондосховища в Олеську і не тільки цього об’єкту. Наші спільні майнові питання тепер будуть врегульовуватись на іншому рівні та з новими відповідальними особами. Обидві сторони – ЛОДА і Галерея – констатують порозуміння на цьому етапі”. 

У Галереї уточнили, що дах над монастирем та костелом був повністю замінений у післявоєнні роки радянською владою “без дотримання відповідних технологій”, під час реконструкції було використано невідповідну деревину.

“Саме ця частина, повністю згнивши, була завалена буревієм. Дах зведено у 1950-х роках, після того як монастир у 1944 році спалили нацисти”, – повідомили у галереї мистецтв.

Наразі вхід на територію Монастиря капуцинів закритий.

“У його приміщені тимчасово не діють виставки, по-друге, ризики обвалу даху зростають через погодні умови власне в зимовий період. У фондосховищі постійно чергує поліція охорони”, – повідомили у галереї мистецтв.

8-9 січня відбудеться засідання спеціальної комісії за участі представників Міністерства культури і Львівської ОДА, яка буде розслідувати обвал частини даху будівлі в Олесько та розв’язувати питання виділення грошей на ремонт даху. 

До комісії увійдуть правоохоронці, пожежники, представники ЛОДА та галереї мистецтв.

9 січня очікується остаточне рішення відповідної комісії про відновлення даху на фондосховищі.

За словами директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Тараса Возняка, з проханням про виділення коштів на ремонт приміщення він неодноразово звертався до Львівської ОДА, на балансі якої перебуває Монастир капуцинів.

Також у Галереї мистецтв заявили, що понад десять років Львівська ОДА не передає будівлю цього фондосховища Галереї до її органу управління, а Міністерство культури, молоді та спорту не може фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи згідно з бюджетним законодавством.

“Обласна ж адміністрація, на балансі якої є будівля, не ремонтує її, не реставрує і відмовчується після десятків звернень та пропозицій Галереї. … Очевидною стає системна управлінська криза в ЛОДА, – там рішення з передачі у підпорядкування Міністерству культури, молоді та спорту наших же музеїв свідомо гальмуються. Це відбувається на противагу ситуації у Львові, де із міськрадою давно погоджено всі складні майнові питання”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...