На Майдані відбудеться віче, на якому вимагатимуть звіт від уряду

Автор: Людмила Баран

01 Чер, 2014 10:11

Поділитись публікацією
На Майдані відбудеться віче, на якому вимагатимуть  звіт від уряду

У неділю, 1 червня, о 12 год у Києві на майдані Незалежності пройде Віче. Також у 10 містах України відбудуться всенародні віче в очікуванні публічного звіту за перші 100 днів діяльності.

Рішення про проведення віча було прийняте підписантами Маніфесту спільнот Майдану, який був оприлюднений в середу, 28 травня 2014 року.  Більш ніж 50 громадських організацій та ініціатив Майданів України оголошують Віче, на якому закликають до обговорення змін та майбутнього Майдану.

Під час Віче представниками різних громадських спільнот буде запропоноване спільне бачення подальшого формату Майдану як інструменту та полігону народовладдя, його фізичного реформатування, повідомляє спільнота”Громадський сектор Євромайдану”.

Крім того, обговорюватимуть питання: прийняття присяги новообраним мером міста Києва за козацькими традиціями, блокування владою реформування законодавчої системи,  контроль та звітність влади.

Під час віче громадськість озвучить свою позицію та сформує запитання до очільників уряду стосовно результатів їх діяльності.

Крім того, планують вшанування пам’яті загиблих під час трагічних подій в країні: створення небесної дороги з квітів та свічок і мистецька акція на підтримку військових.

У Києві 1 червня о 13:15 учасник «Ініціативи першого грудня» Мирослав Попович, разом із активістами Громадського сектору Євромайдану озвучить з головної сцени Майдану ключові теми, на які міністри повинні звернути особливу увагу під час майбутнього звітування. В той же час кожен матиме змогу залишити своє запитання до уряду через спеціальні скриньки, що будуть розміщені біля сцени Майдану.

Також 1 червня у 10 містах України відбудуться всенародні віче в очікуванні публічного звіту уряду на Майдані Незалежності за перші 100 днів діяльності.  У кожному місті будуть ставити одне питання до міністра-земляка. Наприклад, харків’яни зможуть запитати Ігора Швайку та Арсена Авакова, львів’яни – Павла Шеремету, Остапа Семерака, Андрія Дещицю, Олега Мусія та Олександра Шлапака, вінничани – Володимира Гройсмана, мешканці Чернівців – Максима Бурбака і Павла Петренка, кияни питатимуть Дмитра Булатова, Юрія Продана та Андрія Мохника. 8 червня усі запитання будуть оприлюднені на центральній сцені Майдану, щоб отримати публічні відповіді від міністрів.