На міському озері франківці моржували та співали “Батько наш Бандера” (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

01 Jan, 2022 11:41

На міському озері франківці моржували та співали “Батько наш Бандера” (ФОТО, ВІДЕО)

1 січня 2022 року відзначається 113 річниця від дня народження лідера Організації Українських Націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери.

На міському озері сьогодні, 1 січня франківці вшанували 113-у річницю з дня народження Степана Бандери.

Святкові запливи розпочали о 10:00 на міському озері. Таким заходом спортсмени привертають увагу до постаті Бандери, пише Галка.

Розпочали захід з виконання пісні “Батько наш Бандера”. Учасники клубу “моржів” “Тонус” звернулися до колективу “Червона калина”, щоб артисти її заспівали.

До святкових купань долучився Володимир Пиндус- шестиразова найсильніша людина Прикарпаття.

Він займається моржуванням вже 9 років, каже вода сьогодні була теплою.

«Водичка сьогодні особлива, 1 січня щороку ми святкуємо день народження провідника ОУН Степана Бандери і обов’язок мій і кожного українця це святкувати цю дату, пам’ятати свою історію та пам’ятати провідника. Ці купання називаються бандерівські купання, кожен хто бажає може першого січня через такі купання вшанувати пам’ять нашого провідника. », – каже Пиндус.

Заступник голови клубу “моржів” “Тонус” Івано-Франківська Віктор Короткий розповів, що такий захід проводять, аби привернути увагу людей до дня народження Степана Бандери.

«Суть цього дійства привернути увагу всіх містян та жителів всієї країни до дня народження Степана Бандери. Це був патріот який положив своє життя за нас, нашу цілісність України, моя головна ідея, згуртувати кругом цієї постаті всіх людей. Я пройшов дві війни- Афганістан, бачив жахіття громадянської війни, бачив Югославію, люди були ненажерливі в знущаннях один над одним. Керівництво Росії з гібридною війною хоче роз’єднати нас, щоб було нерозуміння між населенням. Як військовий я розумію, шо не хочу, аби так було в Україні. Цей захід має об’єднати людей. Сьогодні моржували мешканці Івано-Франківська, в нас сьогодні тут три великі осередки: “озеро”, “Славнафта”, “Бистриця-Солотвинська”. Заспівати пісню «Батько наш Бандера» професійно ми не взмозі, бо ми не готувались, тому виникла ідея залучити до цього дійства «Червону Калину», я з ними вже добре знайомий .

Більше у фоторепортажі фотокора Галки Юрія Валька:

Також на сьогодні заплановані такі  заходи з відзначення 113-ої річниці від дня народження Степана Бандери:

О 13:00 – в Меморіальному сквері буде відкритий та освячений Дзвін пам’яті, після цього ходою по вулиці Степана Бандери хода відправиться до Європейської площі.

О 14.00 год на Європейській площі у Франківську відбудеться віче з відзначення річниці. До участі будуть запрошені представники духовенства традиційних християнських конфесій, які відслужать Богослужіння за полеглими героями у храмах міста.

Департамент містобудування та архітектури забезпечуватиме впродовж дня на світлодіодних екранах міста періодичну трансляцію тематичних фотовідеоматеріалів та розміщення тематичної поліграфічної продукції на сітілайтах, білбордах, рекламних щитах.

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry