На місцевому телебаченні показуватимуть сюжети радянських кінохронік про Франківськ

Автор: Людмила Баран

05 Вер, 2017 12:28

На місцевому телебаченні показуватимуть сюжети радянських кінохронік про Франківськ

В ефірі івано-франківського телеканалу «Вежа» виходитиме нова історична телепрограма «Оцифрований Франківськ».

Це нова авторська передача Тараса Зеня, присвячена кінохроніці міста Станиславова, Станіслава та Івано-Франківська. Коротка програма тривалістю до 5 хвилин виходитиме двічі на тиждень – у понеділок та четвер, повідомляють у прес-службі телеканалу.

 «Оцифрований Франківськ» міститиме від 1 до 3 сюжетів – в основному з радянських кінохронік. Демонструватимуться відеоархіви від 1917 до 1995 року. Більшість сюжетів були зняті з пропагандистською метою в часі радянської окупації, і демонструвались по цілому Радянському Союзу в спеціальних кіножурналах перед показами фільмів у кінотеатрах.

 Приблизно третина сюжетів, які увійшли до програм, були раніше оприлюднені в мережі Інтернет, проте більшість матеріалу опублікуються вперше зі спеціальними коментарями ведучого.

 Основна частина відео була оцифрована в Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г. С. Пшеничного у Києві.

  «Коли ще весною ми створювали фільм «Моє місто.100 років на екрані», то опрацювали багато архівного відео з Івано-Франківськом. І лише маленька частинка зібраного історичного матеріалу увійшла до стрічки. Тому було прийнято рішення створити окрему телепрограму, щоб у повному обсязі продемонструвати франківцям віднайдене», – зауважив автор програми Тарас Зень.

 

 Після кожного виходу програми у ефір передача оприлюднюватиметься і на сайті телерадіокомпанії vezha.org

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry