На місці, де потонув “Титанік”, пропав батискаф з туристами. Кисень закінчиться у четвер

Автор: Вадим Войтик

21 Jun, 2023 10:15

Поділитись публікацією
На місці, де потонув “Титанік”, пропав батискаф з туристами. Кисень закінчиться у четвер

У Північній Атлантиці йде масштабний пошук зниклого в неділю батискафа «Титан» із трьома туристами та двома членами екіпажу на борту, який мав досліджувати останки затонулого лайнера «Титанік».

Дослідницьке судно «Полар принс» втратило зв’язок із командою батискафа вранці в неділю, через годину та 45 хвилин після занурення, пише BBC.

У вівторок капітан Джеймі Фредерік з Берегової охорони США сказав на пресконференції, що на батискафі залишилося кисню приблизно на 40 годин.

На борту глибоководного апарату перебували п’ятеро людей – це пілот, колишній французький військовий водолаз і дослідник «Титаніка» Поль-Анрі Наржоле, троє туристів – 59-річний британський бізнесмен і мандрівник Хеміш Хардінг, пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд та його син Сулеман. Також виявилося, що на борту батискафа знаходиться і генеральний директор компанії OceanGate, якій належить зниклий апарат, Стоктон Раш.

Спочатку батискаф шукали ехолотами, потім, у вівторок, доставили на місце і пустили в справу безпілотний апарат, що спускається.

Берегова охорона направила два літаки C-130 Hercules для пошуку підводного апарату на поверхні води, до них приєднався канадський літак C-130 та літак P8, оснащений підводним сонаром.

Компанія OceanGate здійснювала успішні експедиції до останків «Титаніка» з 2021 року. З приватних клієнтів компанія бере по 250 тис. доларів за місце у восьмиденній експедиції, що дозволяє побачити затонулий легендарний лайнер.

Одне занурення до «Титаніка» із поверненням на поверхню, за повідомленнями, займає близько восьми годин.

Титанік знаходиться на глибині 3800 метрів на дні Атлантичного океану, в 600 км від острова Ньюфаундленд на північному сході Канади.