На місці стіни з кіноафішами у центрі міста планують влаштувати кафе

Автор: Людмила Баран

12 Aug, 2014 11:56

Поділитись публікацією
На місці стіни з кіноафішами у центрі міста планують влаштувати кафе

Афіші кінотеатрів та культурно-мистецьких подій міста можуть зникнути з свого історичного місця біля головного поштового відділення в Івано-Франківську. 

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці Вікторія Шахоріна, директор КП “Івано-Франківський міський рекламно-інформаційний центр”.

“Друзі! Хотілося б почути вашу думку з непростого для мене питання… Афіші, які встановлені на Головпоштампі, біля входу. Там розміщені на стіні пошти афіші кінотеатрів та культурно-мистецьких подій Івано-Франківська. Питання непросте тому, що вважаю це місце ідеальним, мешканці міста також до цього місця звикли, для туристів зручно. Отже, дані афіші необхідно демонтувати, так як там буде кафе… Містобудівні умови та обмеження на облаштування входу вже є. Нам необхідно “поприбирати” стіну та запропонувати нове місце для афіш”, – йдеться у повідомленні Вікторії Шахоріної.

Далі чиновниця пише, що  демонтаж афіш слід здійснити відповідно до розпорядження Департаменту архітектури. Власник будівлі та стіни, на якій розміщені афіші, – Фонд держмайна.

Багато іванофранківців залишили під дописом у соцмережі багато негативних відгуків.

“В будь якому випадку – це пам’ятка архітектури і територія навколо є охоронною зоною пам’ятки. Окрім того все середмістя (з поштамтом включно) перебуває у історико-заповідній території історичного міста! В першу чергу потрібен вердикт пам’яткоохоронців. Охорона пам’яток дотепер не отримувала на розгляд жодних пропозицій. Якщо виявиться, що там є якісь “погодження” від пам’яткоохоронців – не вірте цьому. Це досить прискіплива процедура “вписування” чи заперечення такої авантюри. Сумнівно аби фахівці роботу починали “з-заду-наперед”. Відразу з пошуків нового місця для афіш. Спочатку проект нової кнайпи, а при погодженні вже пошук нового місця до афіш?”, – зазначив у коментарях Ігор Панчишин, начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету.