На новому муралі у Франківську зобразили Квітку Цісик з улюбленими квітами (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

23 Жов, 2019 14:39

На новому муралі у Франківську зобразили Квітку Цісик з улюбленими квітами (ФОТО, ВІДЕО)

В Івано-Франківську відкрили новий стінопис, на якому зображена відома американська співачка з українським корінням.

Мурал Квітки Цісик в Івано-Франківську прикрасив стіни будинку на вулиці Матейки, 23.

Малюнок виконаний у чорно-білих тонах, на ньому бачимо співачку та ромашки у її волоссі. Це не випадково, адже Квітка обожнювала прості польові квіти: маки, волошки, ромашки, інформує “Галка”. Мурал має спеціальне освітлення, тож милуватись ним можна й вночі.

Художниця Ірина Ковалевська розповіла, що над роботою працювали троє митців: Олег Замора, Ковалевська Ірина, Віталій Білоусов-Вандяк.

“Втілили одне з облич української історії, яке не треба забувати. Квітку Цісик треба знати, бо це людина, яка прославила нашу націю”,- каже художниця.

Народна депутатка України Оксана Савчук вважає, що цей мурал був необхідний, адже у важкі для України часи треба пам’ятати тих, хто прославляв нашу країну закордоном.

«Так як Квітка співала українську пісню – не міг ніхто. Вона її відчувала, навіть у діаспорі.
Дуже сумно, що наші люди мусять їхати по світах, але сила української пісні відчувається навіть коли ти далеко від Батьківщини, в цьому її унікальність, можна заспівати те, про що не можеш сказати. Дуже важливо говорити і пам’ятати про людей, які любили Україну. Люди, які будуть жити у цьому будинку, вони бачитимуть не лише красиву стіну, але й ідею, яка закладена в цьому муралі. Бажаю всім їздити закордон, але повертатись додому, бо без нас ніхто країну не створить»,- каже Савчук.

Директорка компанії «Франкіський дім» Чечет Наталія розповіла, що компанія не лише будує домівки, але й підтримує міську владу у творенні таких ідейних муралів.

«Ми вирішили, що ця співачка має бути на нашому будинку, адже вона творила українську культуру закордоном. Ми вирішили таким чином увіковічнити її та вшанувати її пам’ять. Цей мурал став родзинкою вулиці, вулиця виглядає естетично, цікаво креативно, не лише вдень, але й вночі, завдяки тому, що мурал має підсвітку»,- каже Наталія Чечет.

На відкритті слухачів зачарувала піснями Квітки Цісик співачка Оксана Романюк.

Довідково: Квітка Цісик — американська співачка українського походження з сім`ї післявоєнних емігрантів із Західної України. Популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна та блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 4
  • exciting 1
  • like
  • exciting
5
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...