На окрузі у Калуші утворили виборчу комісію

Автор: Людмила Баран

29 Тра, 2016 19:13

На окрузі у Калуші утворили виборчу комісію

27 травня ЦВК утворила окружні виборчі комісії на проміжних виборах  народних депутатів України у семи одномандатних виборчих округах. ОВК №85 з центром у Калуші майже на третину утворена з осіб, що володіють попереднім досвідом роботи у виборчих комісіях.

Дві третини членів виборчої комісії вперше працюватимуть у ОВК, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Правом подати кандидатури для включення до складу окружної виборчої комісії № 85 скористалися 20 політичний партій та 5 з 6 фракцій політичних партій у Верховній Раді України.

Не скористалася гарантованим Законом правом на представництво у ОВК депутатська фракція «Опозиційного блоку».

За результатами жеребкування (кандидатури від парламентських фракцій участі у жеребкуванні не беруть) представництво у ОВК не отримало 7 політичних партій («Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ», Радикальна партія Олега Ляшка, Українська партія «Зелена планета», Солідарність жінок України, Партія Зелених України та Відродження).

Таким чином, окружна виборча комісія утворена у максимальному кількісному складі з 18 осіб, куди увійшли представники 5-ти парламентських фракцій (Блок Петра Порошенка «Солідарність», Об’єднання «Самопоміч», Народний Фронт, Радикальна партія Олега Ляшка і Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») та 13-ти політичних партій (Об’єднання «Самопоміч», Інтернет партія України, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Сила людей, Єдина Країна, Ліберальна партія України, 5.10, Конгрес Українських Націоналістів, Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Нова політика, Україна Майбутнього, Народний Фронт і Громадянський рух України).

Голова ОВК №85 Петрик Олександра Олексіївна (делегована парламентською фракцією Блок Петра Порошенка «Солідарність») була головою Івано-Франківської міської виборчої комісії на місцевих виборах 2015 року, куди була делегована політичною партією Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Член виборчої комісії Голіщев Володимир Юрійович, який делегований партією Єдина Країна, володіє досвідом роботи у виборчих комісіях Запорізької області. У 2010 році Володимир Голіщев у ОВК №77 представляв кандидата на пост Президента України Юлію Тимошенко, на парламентських виборах 2012 року був головою ОВК №74, куди був делегований політичною партією «РУСЬ ЄДИНА», у 2014 році на позачергових парламентських виборах у ОВК №74 представляв Ліберальну партію України, а на останніх місцевих виборах 2015 року перебував на посаді голови Енергодарської міської виборчої комісії, куди був делегований партією «Опозиційний блок».

Делегований депутатською фракцією Радикальної партії Олега Ляшка у ОВК №85 Дикун Володимир Васильович на місцевих виборах 2015 року представляв цю ж політичну партію у Рожнятівській районній виборчій комісії, де був головою ТВК.

Сметанський Володимир Ігорович, який делегований до складу ОВК №85 Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», на місцевих виборах 2015 року представляв цю ж політичну силу у Калуській міській виборчій комісії.

Делегований політичною партією Громадянський рух України до складу ОВК №85 Шульган Володимир Володимирович володіє досвідом роботи в окружних виборчих комісіях у 2012 та 2014 роках. У 2012 році Володимир Шульган під час парламентських виборів був секретарем ОВК №85, куди був делегований політичною партією «УДАР Віталія Кличка». На позачергових виборах Президента України у ОВК №86 представляв кандидата на пост Президента України Петра Порошенка, а на позачергових парламентських виборах 2014 року в ОВК №85 був делегований партією «Молодь до ВЛАДИ»

Не пізніше як на третій день з моменту утворення (не пізніше 30 травня) окружна виборча комісія повинна провести перше засідання, на якому члени виборчої комісії повинні скласти присягу.

Засідання виборчої комісії повноважне при умові присутності на ньому більше половини членів комісії від складу комісії, а виборча комісія набуває повноважень з моменту складення присяги не менш як двома третинами мінімального складу окружної виборчої комісії, тобто не менш як 8-ма членами ОВК.

Нагадаємо, що 17 липня 2016 року відбудуться проміжні вибори народних депутатів України у 7-ми одномандатних виборчих округах у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Полтавській, Херсонській та Чернігівській областях. На Прикарпатті народного депутата України обиратимуть у виборчому окрузі №85 (центр м. Калуш).

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...