На порталі Дія вже можна отримати витяг про місце проживання (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

07 Чер, 2022 12:04

Поділитись публікацією
На порталі Дія вже можна отримати витяг про місце проживання (ВІДЕО)

На порталі Дія відтепер можна отримати витяг про місце проживання лише за одну хвилину. Аналогічну послугу ще п’ять років тому впровадили в Івано-Франківську. А потім про неї забули.

Про новинки в Дії повідомляє пресслужба Міністерство цифрової трансформації України у Telegram-каналі.

Зазначається, що з 1 грудня 2021 року для власників паспортів-книжечок та ID-карток для того, щоб оформити шлюб, стати на військовий облік або влаштувати дитину до садочка чи школи, необхідно було мати витяг з реєстру територіальної громади.

“Раніше по нього треба було ходити до відповідних органів реєстрації та відстоювати черги. Тепер замість паперової довідки – електронний витяг, а замість відвідування держустанов – портал “Дія”, – йдеться в повідомленні.

Для отримання витягу потрібно: авторизуватися на порталі “Дія”, обрати послугу “Витяг з реєстру територіальної громади” та натиснути “Отримати витяг”. Процедура займає лише одну хвилину.

Електронний документ можна завантажити на порталі та зберегти на смартфоні чи іншому зручному носії, щоб мати завжди під рукою.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров обіцяє незабаром таку ж послугу і в застосунку.

В Івано-Франківську аналогічну послугу було розроблено ще в 2016 році. На жаль, за деякий час через спротив чиновників за згоди мера Марцінківа надання послуг з видачі онлайн довідок припинилося

Читайте також: Студентський у Дії тепер можна шерити (ВІДЕО)