На Прикарпатті 10-тикласниця на день стала сільською головою (ФОТО)

Автор: Турій Роман

30 Бер, 2018 15:00

Поділитись публікацією
На Прикарпатті 10-тикласниця на день стала сільською головою (ФОТО)

У Котиківці Городенківського району сталася незвична подія – школярка на один день очолила село.

Читайте також: Молода прикарпатка життєво потребує допомоги донорів крові

Конкурс «Один день на посаді Котиківського сільського голови» оголосив війт Котиківки Іван Вережак. Методом сліпого жеребкування був обраний переможець. Ним стала 10-тикласниця однієї із городенківських шкіл Лілія Вовкович.
Впродовж дня Лілія займалась звичною роботою сільського голови. О 8.00 почався її робочий день. Дівчина познайомилась із колективом сільради. Далі об’їхали разом із Іваном Вережаком село, аби проконтролювати, як просувається передсвятковий благоустрій. Потім «голови» поїхали до контейнерів із роздільного збору сміття, яке уже два роки успішно діє у Котиківці. Відвезли вторсировину на склад. Дівчина була вражена, що люди в селі так відповідально відсортовують скло і пластик, і потім здають його на вторинну переробку.

Лілія сиділа в кріслі сільського голови, ставила печатки на документах, слухала звернення громадян. Одним словом, все як у реальному житті війта – господарка, спілкування з людьми, робота з паперами. Під час обіду зустрілись і з іншими учасниками конкурсу. Сільський голова Іван Вережак запропонував школярам створити при Котиківській сільраді дорадчий орган – Молодіжну раду. Війт переконаний, що молодь може принести свіжий подих, цікаві ідеї у життя села і водночас здобути важливий досвід громадської роботи.
Також Лілія Вовкович поспілкувалась із волонтеркою із США Дарою Грей, яка зараз живе і працює у Котиківці, веде тут роботу з молоддю та організувала безкоштовні курси англійської для селян. У дівчат виявилось спільне хоббі. Дара за освітою кінорежисер, а Лілія займається у театральному гуртку. Тож уже домовились про спільну виставу за постановкою американки.

Вкінці обидва сільських голови обговорили прожитий день. «Було дуже цікаво. Я багато дізналася про роботу сільської ради. Бачу, що тут працюють дуже приємні люди, які щиро вислуховують мешканців, гарно прийняли мене, привітні і гостинні». З Лілією Іван Вережак не прощається. Домовились про майбутню співпрацю, зокрема, якщо будуть цікаві ідеї від городенківської молоді. Уже збираються організувати екологічну акцію з прибирання, коли трохи потепліє.

«Я теж задоволений результатом, – говорить сільський голова Іван Вережак. – Мав можливість подивитись на себе збоку. Однозначно будемо робити подібні проекти в майбутньому. Буду просити і інших сільських голів перейняти такий досвід. Бо можливість відчути себе дорослим і приймати відповідальні рішення – це є дуже важливий крок у формуванні характеру наших молодих людей. Можливо, воно мотивує їх не покидати Україну, розбудить у молоді бажання діяти на користь громаді, займати керівні посади і творити краще майбутнє України».
До слова, Іван Вережак є активістом Української Галицької Партії, яка розпочала формування великої Платформи активної молоді. Її мета – об’єднати молодь із міст, містечок та сіл, стати широким майданчиком для спілкування, навчання, ділення досвідом та спільних проектів. В Галицькій партії наголошують, що ці можливості не тільки для тих, хто є партійцем, але й для прихильників, однодумців, які вірять в свою державу і хочуть працювати на її благо.