На Прикарпатті аналізуватимуть стан надання кардіологічної допомоги

Автор: Людмила Баран

21 Apr, 2015 20:48

На Прикарпатті аналізуватимуть стан надання кардіологічної допомоги

У рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» до Івано-Франківщини завітав головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» доктор медичних наук Костянтин Руденко та команда фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології.

Перебуваючи в області, делегація презентуватиме Всеукраїнський проект, ознайомиться зі станом надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги у медичних закладах регіону, а також читатиме лекції для студентів медичних закладів та проведе первинні медичні огляди дітей і дорослих, повідомляє прес-служба ОДА.

На зустрічі з обласним керівництвом Костянтин Руденко зазначив, що відсутність єдиної державної програми, яка би сприяла вирішенню проблемних питань у кардіохірургії, спричинила різке зростання смертності від захворювань серцево-судинної системи, яке спостерігається протягом останніх шести років.

Така тенденція, за словами спеціаліста МОЗ України, стала передумовою до започаткування і розробки Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф».

Зі свого боку заступник голови ОДА Ігор Пасічняк запевнив, що обласною державною адміністрацією здійснюються комплексний підхід у вирішенні даної проблеми, а саме надання висококваліфікованої та доступної медичної допомоги в сфері кардіохірургії та кардіології.

Під час зустрічі Костянтин Руденко висловив сподівання на створення в Івано-Франківську електрофізіологічного центру, адже в області успішно реалізується програма лікування гострого інфаркту, яка існує лише у кількох регіонах країни.

Окрім того, зважаючи на результати роботи кваліфікованих фахівців в кардіохірургії, доречним для Прикарпаття було би і функціонування відкритої хірургії на серці, адже більше вісімдесяти відсотків смертей в області спричинені серцево-судинними захворюваннями.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry