На Прикарпатті безкоштовно встановлять ще близько три з половиною тисячі лічильників газу

Автор: Застава Максим

10 Aug, 2018 08:51

Поділитись публікацією
На Прикарпатті безкоштовно встановлять ще близько три з половиною тисячі лічильників газу

Майже 3,5 тис. індивідуальних лічильників до кінця року планує безкоштовно встановити ПАТ «Івано-Франківськгаз». Наразі у 99% споживачів Івано-Франківщини здійснюється облік газу.

Читайте також: Онлайн-сервіс для споживачів газу не працює на повну з початку місяця

Монтаж лічильників відбувається згідно із законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Безкоштовне встановлення лічильників здійснюється відповідно до сформованих графіків. Цьогоріч лічильниками оснащуються помешкання, в яких встановлені тільки газові плити та відсутній будинковий лічильник. Найбільшу кількість лічильників необхідно встановити в Івано-Франківську –  1862 шт., в Калуші  – 1263 та  в Галичі – 304.

“Складність монтажу приладів полягає в тому, що інколи в одному будинку потрібно встановити  всього декілька лічильників. Однак для забезпечення кількох споживачів засобами обліку, припинити газопостачання потрібно на всіх стояках, де встановлюються лічильники. Відповідно, відновлення постачання блакитного палива, з метою попередження витоків газу, можливе лише, коли усі споживачі вдома, незалежно чи в їхньому помешканні встановлювали лічильник чи ні”, – розповідає головний метролог ПАТ “Івано-Франківськгаз” Олег Кашуба.

Окрім того, наголошують в газорозподільній компанії, через розпорошеність помешкань, в яких необхідно встановити лічильники, працівники, які безпосередньо виконують монтаж, не завжди можуть у визначений час здійснити усі необхідні роботи. Тому в компанії просять споживачів з розумінням поставитися до ситуації, що склалася. За додатковою інформацією стосовно встановлення лічильників, споживачі можуть звернутися за телефоном 067 556 47 02.

Квартировласникам, які з певних причин не були вдома того дня, коли у їхніх будинках відбувалося встановлення приладів обліку,  необхідно звернутися у відділення газового господарства і з письмовою заявою на встановлення лічильника.