На Прикарпатті близько сотні дівчат та хлопців з різних куточків України вчилися бути рятувальниками (ФОТО)

Автор: Борис Марія

15 Січ, 2016 09:13

Поділитись публікацією
На Прикарпатті близько сотні дівчат та хлопців з різних куточків України вчилися бути рятувальниками (ФОТО)

В селі Буковець Верховинського району відбувся Всеукраїнський зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників «Буковець-2016» Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

У Зборі взяли участь близько со­т­­ні юнаків та дівчат віком від 10 до 18 років та активісти Руху із Запорізької, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Житомирської та Івано-Франківської областей. Вже традиційно навчально-тренувальний збір юних рятува­ль­ни­­ків розпочався урочистим від­к­ри­­­ттям 10 січня в одному із мальовничих сіл Верховинського району. Після відкриття професійні рятувальники провели показові виступи та майстер-класи для учасників Збору. Вже наступного дня, 11 січня,  рано-вранці юні рятувальники почали здійснювати сходження до заповідного урочища “Писаний Камінь”. Вони долали снігові замети, підіймаючись північним схилом, навчалися збирати сухий хмиз та розпалювати багаття, інформує У ДСНС України в Івано-Франківській області.

 Самі змагання з рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи в зимовий період» включали в себе низку етапів, які вимагали  вправності і завзяття. Юні рятувальники демонстрували свої вміння у наведенні навісної переправи через річку, переправи на колоді, пошуку  в лавині двох потерпілих за допомогою  лавинного датчика, GPS орієнтування на місцевості, спуску по сніжно-трав’янистому схилі за допомогою  льодоруба, транспортуванні потерпілого за допомогою ак’ї.

У підсумку, загальнокомандне перше місце у старшій групі виборола команда  Тернопільської області,  друге –  Миколаївської області,  третє – команда Рівенської області.. У молодшій групі першою стала команда Миколаївської області,  другою – Запорізької,   третьою  – Тернопільської.  В особистих заліках переможцями стали члени  команди Івано-Франківської області.   Зимовий навчально–тре­ну­ва­­ль­ний збір «Буковець-2016» завер­ши­вся урочистим закриттям та нагородженням переможців, які от­ри­­­­мали дипломи, кубки, медалі та при­зи від Всеукраїнського грома­д­­сь­кого дитячого руху «Школа бе­з­пеки», дипломи   також отримали всі учасники збору.

 Крім навчально-тренувальних занять відбулися і різноманітні культурно-роз­ва­­жальні за­хо­ди. Юні рятувальники взяли участь у спортивних іграх, те­ма­­тичних конкурсах, зокрема у конкурсі на честь нового року «Рятувальники мають талант», відвідали  музей Гуцульщини та Івана Франка,   ознайомилися  з традиціями нашого краю.  За сло­­­­­­вами ді­тей та керівників команд, в них залиши­лися найкращі враження від органі­зації і про­ведення, передусім вони бу­ли вдячні ря­ту­вальникам Прика­р­паття, голо­ві ру­ху «Школа безпеки» Аллі Нег­рі­єнко, його волонтерам та ак­тивістам за змістовний ві­дпочинок, адже, як за­зна­ча­ють ді­ти, вони не ті­льки зус­т­ріли нових дру­зів, ве­се­­ло та кори­сно про­вели ка­нікули, а й збагатили свої знання з правил безпеки жи­ттє­ді­я­льності.