На Прикарпатті два підприємства дискваліфікували на тендері за змову
09 Чер, 2016 15:31
12 січня 2016 року представниками антикорупційного проекту “Тендер і злочин” було виявлено порушення при закупівлі автомобіля одним із медичних закладів в Івано-Франківській області. Результатом розгляду скарги в Антимономольному комітеті стало відсторонення підприємств, що брали участь в тендері, від участі у державних закупівлях терміном на 3 роки.
Городенківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги купив через процедуру держзакупівлі автомобіль Fiat Doblo Kombi за 320 тис. гривень. Переможцем тендеру стало ТзОВ “Ніко-Чернівці”, повідомляє “Антикорупційна платформа”.
При обробці документів, поданих на тендер було виявлено цікавий факт: у тендері, окрім переможця, брало участь ще два підприємства – ТзОВ “Ніко-Захід” та ТзОВ “Ніко-Запоріжжя”.
Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” – існує поняття “пов’язаних осіб”, що повинні відповідати таким ознакам: “коли один учасник здійснює контроль над іншим учасником процедури закупівлі, або вони разом перебувають під спільним контролем” (ч. 16 ст. 1 Закону). Контролем вважається володіння часткою, яка становить не менше 25% статутного капіталу учасника.
Усі три підприємства-учасники тендеру були засновані та знаходяться під 100% контролем ТзОВ “Компанія з управління активами “Ковін Капітал” та ТзОВ “Ніко Автохолдинг (Україна)”. Саме тому, згідно з ч.7 ст.17 Закону України “Про публічні закупівлі” цим підприємствам слід було відмовити в участі у процедурі закупівлі і відмінити тендер, оскільки вони пов’язані і між ними можлива змова.
Відповідно до цієї інформації, активістами були скеровані звернення до Генпрокуратури, Державної Фінансової інспекції та Антимонопольного комітету.
Результатом дослідження Антимонопольного комітету стало включення ТзОВ “Ніко-Чернівці” та ТзОВ “Ніко-Запоріжжя” і до переліку суб’єктів господарювання, що вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів тендерів. Дані підприємства протягом трьох років не зможуть брати участь та перемагати у державних закупівлях.
Наразі експерти проекту “Під контролем” очікують результатів роботи Державної фінансової інспекції та Генпрокуратури. Вимогою є притягнення до ідповідальності усіх сторін, що брали участь у корупційній схемі.