На Прикарпатті Глава УГКЦ освятив музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ»
29 Кві, 2018 18:32
У рідному селі блаженного священномученика Симеона Лукача Старуня, Богородчанського району, з нагоди відзначення 125-річчя від дня народження підпільного єпископа УГКЦ у неділю, 29 квітня, відбулося освячення музею «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ». Відкрив музей Отець і Глава Церкви Блаженніший Святослав.
З самого ранку парафіяльна спільнота та численні вірні, які зійшлись з різних околиць, перебували в очікуванні приїзду непересічного гостя – Патріарха Святослава. На подвір’ї храму свв. ап. Петра і Павла Главу УГКЦ з гучними оваціями зустрічали діти, а настоятель парафії о. Ярослав Середюк запросив Блаженнішого очолити урочисті богослужіння.
Апогеєм свята стала Архієрейська Божественна Літургія, яку звершив Патріарх у співслужінні Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, Архієпископа і Митрополита Львівського Владики Ігоря Возняка, єпарха Коломийського Владики Василія Івасюка, єпарха Чернівецького Владики Йосафата Мощича, єпарха Стрийського Владики Тараса Сеньківа, єпарха Бучатського Владики Дмитра Григорака, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Архієпархії Владики Теодора Мартинюка разом із запрошеним духовенством.
В часі проповіді Блаженніший Святослав роздумував над непересічною постаттю блаженного священномученика Симеона Лукача в контексті Євангельського уривку про розслабленого. Патріарх, серед іншого зазначив, що нашим завданням є свідчити про життєдайну єдність довкола намісника святого апостола Петра.
Після спільної молитви Глава УГКЦ здійснив освячення та відкрив музей «Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ». Цікаво, що зводили цей музей в стилі тієї хати, в якій зростав блаженний священномученик.
«Зазвичай, музей зберігає нам щось, що є мертвим і зберігає нам тільки пам’ять про минуле. Однак, я думаю, що цей музей є щось більше, як тільки спогад про минуле. Це є свідок. Ті експонати, які тут зберігаються, вони промовляють про життя. Вони закликають до життя… Якщо ми будемо будувати майбутнє на таких основах, то будьмо певні, що надія у нас є!», – зазначив Предстоятель УГКЦ.