В рамках природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», що здійснюється з ініціативи Українського товариства охорони птахів, за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), 9 лютого відбулася зустріч фахівців НПП «Верховинський» з активом села Зелене.
Читайте також: Комфорт і схованка від негоди: прикарпатські лісівники у гірському селі облаштували автобусну зупинку (ФОТОФАКТ)
Під час заходу вівся діалог, щодо збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення природоохоронної території національного природного парку «Верховинський». На зустрічі було привернуто увагу місцевого населення, що праліси і старовікові ліси відіграють важливу роль у забезпеченні стабільності природних комплексів Українських Карпат, як стійкі лісові екосистеми які не зазнали значного антропогенного впливу. Особливо у наш час, коли Карпатські ліси втрачають природну стійкість під впливом глобальних змін клімату та надмірної експлуатації, що в свою чергу призводить до зростання в регіоні загроз руйнівних стихійних лих у вигляді повеней, зсувів грунту і засух, інформують на сайті Верховинської РДА.
З інформацією: «Ведення лісового господарства в Гуцульських Карпатах» та «Зміни, які очікуються в результаті впровадження проекту» виступили старший науковий співробітник Іван Зеленчук і заступник директора, головний природознавець НПП «Верховинський» Михайло Понеполяк.
Координатор проекту на території Верховинського району, начальник відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти Василь Максимюк підсумовуючи результати зустрічі зауважив, що розширення меж Парку стимулюватиме розвиток туристично-рекреаційного потенціалу, покращить соціально-економічну ситуацію, допоможе збереженню водного ресурсу та зменшить імовірність екологічних лих. Таку позицію одностайно підтримали учасники зустрічі.