9 липня в облдержадміністрації відбулася тристороння соціально-економічна рада області щодо роботи підприємств нафтохімічної галузі Прикарпаття.
Читайте також: Франківців запрошують відсвяткувати ювілей "Нації" разом з акторами та режисерами
На заході були присутні представники профільних департаментів облдержадміністрації, керівники підприємств та профспілкових організацій.
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк переконаний, що питання масового вивільнення працівників підприємств нафтохімічних галузей промисловості та різкі темпи зростання безробіття викликає неабияку стурбованість серед прикарпатців. Такі підприємства є одними з найбільших в області, то ж від їхнього функціонування значною мірою залежить економічно-соціальний розвиток регіону.
“На сьогоднішній день не працює ТОВ “Карпатнафтохім”, на якому зайнято близько двох тисяч працівників та ПАТ “Нафтохім Прикарпаття” – тисяча двісті працюючих осіб. Скорочуються обсяги виробництва на ТОВ “Синтра”, ТОВ “Синтелон УА”, ТОВ “Вінісін”, ПрАТ “Сегежа – Оріана – Україна”. Заміни та оновлення потребують застарілі технології. Відсутність коштів на реконструкцію та модернізацію виробництва, також спричиняє припинення діяльності на підприємствах, що веде до скорочення чисельності працюючих”, – доповів голова Івано-Франківської обласної ради профспілки нафтохімпрому Василь Олексин.
Окрім цього, великою проблемою є скорочення виробництва промисловості, процес переорієнтації ринків збуту вітчизняної продукції, відсутність інвестицій та підвищення мита іноземними країнами на ввіз українських виробів, що потребують вирішення на державному рівні.
“Узбекистан, Таджикистан та Казахстан у відповідь на підвищення Україною ввізного мита на їхню продукцію, додатково підвищують мито на українські товари на п’ять відсотків. У Туреччині ввіз українських виробів підвищили до п’яти доларів за один кілограм товару. Це призводить до того, що наша продукція втрачає можливості конкурувати в ціні з іншими більш дешевшими аналогами”. – повідомила представниця ТОВ “Синтра”.
Учасники заходу вирішили запровадити координаційні наради із залученням фахівців окремих галузей промисловості, під час яких детально обговорюватимуть проблемні питання та шукатимуть механізми їхнього вирішення.
Про це повідомила прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.