На Прикарпатті легалізовано майже 500 найманих працівників

Автор: Людмила Баран

24 Jun, 2015 08:50

Поділитись публікацією
На Прикарпатті легалізовано майже 500 найманих працівників

З початку року до оформлення трудових відносин належним чином залучили 459 громадян. А 119 фізичних осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації, зареєструвались суб’єктами підприємницької діяльності.

Це сталося після того, як протягом січня-травня 2015 року податківці провели ряд контрольно-перевірочних заходів та зустрічей з платниками податків з питань дотримання фізичними особами та юридичними особами вимог законодавства при використанні у своїй діяльності праці найманих осіб, інформує прес-служба Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Внаслідок легалізації працівників до бюджету додатково надійшло 9,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 24,1 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Також, спільно з іншими контролюючими органами проведено перевірки 35 суб’єктів господарювання з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів (виплати заробітної плати у “конвертах”, ведення подвійної бухгалтерії, тощо).

Як результат, у 3 випадках встановлено факти виплати заробітної плати у вигляді надання додаткових благ, позик. В одному  випадку –  безпідставне надання податкової соціальної пільги. Ще в одному – неправомірне застосування розміру ставки податку. У 16 випадках – заробітну плату «замасковано» у вигляді виплати інших видів доходів без утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб. У 9 випадках – встановлено утримання, але неперерахування сум податку з доходів фізичних осіб до бюджету.

Інформацію про результати проведених перевірок направлено до органів влади та прокуратури для відповідного реагування.

До бюджету додатково нараховано 3923,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

В управлінні доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області наголошують, що трудові відносини без оформлення легального трудового договору, незареєстрована зайнятість та приховування виплати заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб та відрахувань з неї є однією з актуальних проблем  сьогодення. Через бажання окремих підприємців зекономити на сплаті податків, працівники не лише позбавляються соціального захисту, але й втрачають роки трудового стажу, так необхідного для нарахування пенсій.