На Прикарпатті минулої доби вода забрала життя шести прикарпатців

Автор: Турій Роман

11 Aug, 2014 11:42

Поділитись публікацією
На Прикарпатті минулої доби вода забрала життя шести прикарпатців

Прикарпатські водойми продовжують забирати людські життя. Лише в неділю на Івано-Франківщині втопилося шестеро осіб.

10 серпня обідньої пори до тисменицьких рятувальників надійшло повідомлення про те, що близько 15-ої години у Дністрі біля села Козино Тисменицького району потонули 44-річний чоловік з Драгомирчан і 46-літня мешканка селища Лисець.

Як стало відомо від родичів загиблого, пара приїхала  на берег ріки відпочити. Спека викликала у людей бажання скупатися. Першою у воду пішла жінка – пішла, незважаючи на те, що геть не вміла плавати. Уже за кілька метрів від берега відпочивальниця почала відчайдушно махати руками і кликати на допомогу: вона топилася. На допомогу жінці кинувся її товариш.

Дністер, завдяки дощам, які пройшли в області напередодні, був повноводий, бурхливий і каламутний. Чоловік, навіть не діставшись до місця, де відчайдушно боролася за життя жінка, пішов під воду. Його брат, котрий був на березі, намагався допомогти обом, однак у нього нічого не вийшло. Обидвох потерпілих уже не було видно на поверхні.

Водолази, котрі прибули до місця трагедії, обстежили близько двох кілометрів русла ріки. Тіла не виявили. Пошукові роботи продовжуватимуться 11 серпня.

Того ж вечора у Бурштинському водосховищі під час купання втопився 44-річний житель Бурштина. Його тіло витягнули з води відпочивальники. Причини та обставини цієї події наразі з’ясовують правоохоронці.

Одразу трьома смертями закінчилася спроба весело провести час на березі Прута для мешканців села Княждвір Коломийського району. 51-річний чоловік, його 30-літній син та ще один 27-річний молодик відпочивали, віддаючи при цьому данину й спиртним напоям. Увійшовши у воду напідпитку, один із чоловіків почав топитися. Двоє інших кинулися йому на допомогу. Сильні зливи напередодні стали причиною того, що на місці, котре люди так необачно вибрали для купання, вимило чималу яму. Відпочивальники про це не знали…

Повідомлення про трагедію надійшло до коломийських рятувальників увечері. До місця події були направлені два водолази Коломийської рятувально-водолазної станції. О 20:10 їм вдалося знайти два тіла. О 20:40 при додатковому обстеженні було виявлено тіло третього потопельника. Загиблих підняли на поверхню та передали правоохоронцям.

Сумно констатувати, однак з початку року на території Івано-Франківщини уже потонули 30 осіб, серед яких – одна дитина. Левова частка людських смертей на воді припадає саме на купальний сезон.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області звертається до мешканців та гостей нашого краю із переконливою рекомендацією бути надзвичайно обережними поблизу водних об’єктів.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не купайтеся напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно чатують біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Небезпечними для купання є гірські ріки, адже вони мають стрімку течію, яка може збити з ніг. Дно і береги таких водойм кам’янисті, тому при пірнанні чи падінні можна отримати травми.