На Прикарпатті обстежили 650 км підземних та надземних мереж, аби виявити витоки газу (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

31 May, 2022 09:49

На Прикарпатті обстежили 650 км підземних та надземних мереж, аби виявити витоки газу (ФОТО)

На Прикарпатті газовики виявляють витоки газу, використовуючи найсучасніші технології.

Фахівці «Івано-Франківськгазу» за допомогою сучасної мобільної лабораторії за 19 робочих днів обстежили 650 км підземних та надземних мереж і виявили наявні витоки газу, інформує “Галка”.

Застосування європейських технологій прискорило процес діагностики газопроводів у 7-9 разів.

Мобільна лабораторія – це сучасний автомобіль Toyota Hilux, обладнаний приладами, які дозволяють визначити місця витоків газу. Ці прилади фіксують найменшу концентрацію газу на відстані 8 метрів при швидкості руху автомобіля до 40 км на годину.

Вісім забірних трубок на бампері проходять мережею до блоку управління та визначають наявність метану на поверхні газопроводу. Ймовірне місце витоку газу фіксується на карті з зазначенням координат, а програма сповіщає про це сигналом. Після цього фахівці «Івано-Франківськгазу» за допомогою лазерного течешукача ELLI та інших газоаналізаторів встановлюють точне місце витоку газу та викликають аварійну службу 104 для його локалізації та ліквідації.

Додатково лабораторія оснащена портативними газоаналізаторами та трасошукачами для виявлення витоків у місцях недоступних для автомобіля.

«Наша головна задача – безперебійний та безаварійний розподіл газу нашим споживачам. Щоб не допусти аварійної ситуації, необхідно вчасно виявити витоки газу та їх ліквідувати. Тому щорічно наші працівники служби Комплексного приладового обстеження (КПО) шляхом пішого обходу трас газорозподільної системи обстежували 11 тис. км газопроводів. Використання європейських технологій дозволяє прискорити процес діагностики мереж», – каже технічний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Використання французької технології компанії Gazomat в діагностиці мереж прикарпатські газовики застосовують з 2020 року.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry