На Прикарпатті під час виборів в ОТГ порядок охоронятимуть понад півтисячі правоохоронців

Автор: Турій Роман

09 Гру, 2016 11:47

Поділитись публікацією
На Прикарпатті під час виборів в ОТГ порядок охоронятимуть понад півтисячі правоохоронців

Спільна прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та керівництва Національної поліції області присвячена взаємодії правоохоронців і громадських спостерігачів під час перших виборів у об’єднаних територіальних громадах відбулася 9 грудня в Івано-Франківську.

Читайте також: За тиждень муніципальні вартові знищили 12 літрів сурогату

Вибори депутатів та голів ОТГ проведуть 18 грудня. Зараз триває підготовчий етап, зокрема створено 7 територіальних виборчих комісій та 63 дільничних.
Громадський порядок в день голосування забезпечуватимуть 561 працівників поліції, військовослужбовців, представників управління ДСНС та громадських формувань.

“Кожен громадянин, який побачить порушення, може повідомити це правоохоронцю, який має правильно зреагувати”, – сказав заступник начальника ГУ Нацполіції в області Василь Віконський.

Він нагадав, що після відкриття дільниці, поліція не має права знаходитися у приміщенні, де відбуваються вибори. Зайти туди можуть тільки на прохання голови комісії, якщо є підозра чи виявлені порушення. Правоохоронці просять у виборців інформувати про них.

Координатор обласної ОПОРИ Іван Маруняк розповів про найчастіші правопорушення. Наприклад, видача бюлетенів без паспорта, що карається законом до трьох років ув’язнення. Також виносять бюлетені за межі дільниці.

“Хочу застерегти членів комісії від необдуманих дій, які загрожують кримінальною відповідальністю. Не треба заздалегідь заповнювати протоколи, бо це фальсифікація виборчої документації”, – прокоментував він.

Про останні позачергові вибори народних депутатів нагадав поліціянт Андрій Прусак. Тоді зафіксували 21 порушення щодо проведення агітації, по 4 з них було відкрито кримінальне провадження, 3 справи вже відправили до суду. Учасники прес-конференції висловили сподівання, що на теперішніх виборах такого не буде. Кажуть, щоб уникнути кримінальних правопорушень треба прочитати та виконувати закон.
Національна поліція та громадська мережа ОПОРА взаємодіятимуть під час виборів.