На Прикарпатті працівники ДАІ проводять операцію під умовною назвою «Рядність»

Автор: Турій Роман

18 Jul, 2014 07:31

Поділитись публікацією
На Прикарпатті працівники ДАІ проводять операцію під умовною назвою «Рядність»

На Прикарпатті працівники ДАІ проводять комплекс профілактичних заходів під умовною назвою «Рядність», яка спрямована на виявлення та документування фактів порушень правил дорожнього руху водіями в частині вимог до розташування транспортних засобів на дорозі.

Державтоінспекція нагадує водіям, що рух транспортних засобів по крайній лівій смузі, при вільній правій, окрім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом, є порушенням Правил дорожнього руху, за що передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 425 до 510 гривень.

До того ж, крім адміністративної відповідальності, керманичам авто варто пам’ятати про ввічливість та повагу один до одного в інакшому випадку це може призвести до дорожньо-транспортних пригод.

Водії не замислюються і про важливий соціальний аспект. У крайній лівій смузі часто рухаються транспортні засоби оперативних і спеціальних служб: швидкої допомоги, пожежних, рятувальників, міліції тощо. Незважаючи на те, що часто від безперешкодного руху таких спецавтомобілів залежить не тільки збереження здоров’я, але й життя людей, деякі водії про це воліють не замислюватися.

Непоодинокі випадки, коли у крайній лівій смузі, при абсолютно вільній правій, рухається авто з мінімальною швидкістю, що викликає справедливі нарікання водіїв інших транспортних засобів, адже рух у крайній лівій смузі зі швидкістю, що менша від середньої швидкості потоку, призводить до виникнення заторових явищ та обертається для водіїв зіпсованим настроєм, нервовою напругою чи конфліктом.