На Прикарпатті шукатимуть приміщення, аби переселити ВПО із закладів освіти

Автор: Турій Роман

18 Тра, 2022 13:50

Поділитись публікацією
На Прикарпатті шукатимуть приміщення, аби переселити ВПО із закладів освіти

Керівництво Івано-Франківської області шукає приміщення, де після ремонтних робіт зможуть переселити внутрішньо переміщених осіб, котрі наразі проживають у закладах освіти.

Про це йшлося 18 травня на нараді голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук з головами районних державних адміністрацій і територіальних громад області. Під час наради обговорили питання про розміщення і забезпечення прав внутрішньо перемішених осіб на території області, інформує «Галка».

Заступниця голови Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко повідомила, що в області планують відновити навчальний процес, однак у багатьох закладах освіти проживають внутрішньо переміщені особи.

«Нам потрібно знайти приміщення, де можна провести ремонт, та перемістити туди переселенців», – каже Сірко.

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук наголосила, що кожна громада має шукати відповідні приміщення – наприклад гуртожитки, де зможуть розміститися переселенці. Допомагати робити ремонт в них будуть міжнародні донори.

В області вже опрацювали 63 000 заявок на допомогу від внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 410 мільйонів гривень – за березень та квітень.
46 громад області подали заявки на потребу у коштах для забезпечення їжею, медичними засобами, гігієнічними засобами, одягом внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 54 мільйони гривень. Компенсацію отримали вже дев’ять громад на майже дев’ять мільйонів гривень.

Сірко також розповіла, що серед внутрішньо переміщених осіб – 63 000 працездатні, з них – 6 000 шукають роботу, 1 846 осіб вже звернулися до служби зайнятості.